Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów prezydenckich. Oto kto wygrał pierwszą turę.

Oto wyniki wyborów prezydenckich. Już wiadomo, że pierwszą turę wygrał Andrzej Duda. Według badania wyborczego exit poll Ipsos dla TVN24 uzyskał on 41,8 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski. Głos - wg sondażu - oddało na niego 30,4 proc. głosujących. Oznacza, to że będzie druga tura wyborów.

Wyniki wyborów prezydenckich. Oto kto wygrał pierwszą turę.Źródło: PAP
d26m13b
d26m13b

Wstępne wyniki wyborów prezydenckich już znamy. Z sondażu wyborczego exit poll Ipsos dla TVN24.pl najwięcej głosów Polacy oddali na Andrzeja Dudę. Ten miał uzyskać 41,8 proc. głosów. Blisko 12 punktów procentowych mniej dostał Rafał Trzaskowski. Wyniki sondażowni mówią o poparciu na poziomie 30,4 proc.

Oznacza to, że Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów. Dzisiejsze wyniki głosowania oznaczają, że w lokalach wyborczych Polacy spotkają się więc 12 lipca. To wtedy odbędzie się II tura wyborów.

Jakie były wyniki wyborów prezydenckich na pozostałych miejscach? Za Dudą i Trzaskowskim najlepszy wynik uzyskał Szymon Hołownia. Nie związany z żadną partią kandydat, były dziennikarz i konferansjer, zdobył 13,3 proc. głosów.

Następnie za nim znalazł się popierany przez Konfederację Krzysztof Bosak. Otrzymał on 7,4 proc. poparcia Polaków w wyborach prezydenckich. Kolejni kandydaci to Robert Biedroń - 2,9 proc. oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL uzyskał 2,6 proc. głosów.

d26m13b

Oficjalne wyniki wyborów najprawdopodobniej we wtorek poda Państwowa Komisja Wyborcza. To ona ostatecznie poinformuje, kto będzie uczestniczył w II turze wyborów. Badanie exit poll w tym wypadku jednak nie powinno jednak aż tak się pomylić.

W wyborach rekordowa była frekwencja. Ta przekroczyła już o godzinie 17 ponad 47 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Jest to wynik wyższy niż w wyborach prezydenckich pięć lat temu. Wówczas było to 34,41 proc.

Wyniki wyborów prezydenckich:
Andrzej Duda - 41,8 proc.
Rafał Trzaskowski 30,4 proc.
Szymon Hołownia - 13,3 proc.
Krzysztof Bosak - 7,4 proc.
Robert Biedroń - 2,9 proc.
Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc.

d26m13b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26m13b