Trwa ładowanie...

Wysyłają bezrobotnych do Rosji

Według gazety, władze w Olsztynie zabiegają o to, aby umowa o małym ruchu granicznym objęła na terenach sąsiadujących z obwodem kaliningradzkim także swobodny przepływ pracowników.

Share
Wysyłają bezrobotnych do Rosji
Źródło: PAP/Artur Reszko
d4iewvb

Władze województwa warmińsko-mazurskiego chcą wysyłać bezrobotnych do rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Według gazety, władze w Olsztynie zabiegają o to, aby umowa o małym ruchu granicznym objęła na terenach sąsiadujących z obwodem kaliningradzkim także swobodny przepływ pracowników. Miałoby to zmniejszyć bezrobocie, które na Warmii i Mazurach jest najwyższe w Polsce i wynosi 20,4 procent. W połowie lutego ruszy polsko-rosyjsko-litewski program, w ramach którego strona polska będzie się starać wypracować zasady przepływu pracowników.

Eksperci twierdzą jednak, że rosyjskie firmy mogą szukać pracowników w Polsce dopiero za kilka lat. Szansą ożywienia gospodarki Warmii i Mazur byłby natomiast napływ rosyjskich inwestorów. Obwód kaliningradzki jest jednym z biedniejszych regionów Rosji, a poza tym otwarcie granicy dla bezrobotnych wymagałoby zgody Unii Europejskiej.

(AS)

d4iewvb

Podziel się opinią

Share
d4iewvb
d4iewvb