Trwa ładowanie...

Wysyłają bezrobotnych do Rosji

Według gazety, władze w Olsztynie zabiegają o to, aby umowa o małym ruchu granicznym objęła na terenach sąsiadujących z obwodem kaliningradzkim także swobodny przepływ pracowników.

Wysyłają bezrobotnych do RosjiŹródło: PAP/Artur Reszko
d1bw4ny
d1bw4ny

Władze województwa warmińsko-mazurskiego chcą wysyłać bezrobotnych do rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Według gazety, władze w Olsztynie zabiegają o to, aby umowa o małym ruchu granicznym objęła na terenach sąsiadujących z obwodem kaliningradzkim także swobodny przepływ pracowników. Miałoby to zmniejszyć bezrobocie, które na Warmii i Mazurach jest najwyższe w Polsce i wynosi 20,4 procent. W połowie lutego ruszy polsko-rosyjsko-litewski program, w ramach którego strona polska będzie się starać wypracować zasady przepływu pracowników.

Eksperci twierdzą jednak, że rosyjskie firmy mogą szukać pracowników w Polsce dopiero za kilka lat. Szansą ożywienia gospodarki Warmii i Mazur byłby natomiast napływ rosyjskich inwestorów. Obwód kaliningradzki jest jednym z biedniejszych regionów Rosji, a poza tym otwarcie granicy dla bezrobotnych wymagałoby zgody Unii Europejskiej.

(AS)

d1bw4ny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bw4ny