Trwa ładowanie...
indeksy

Wzrosty powstrzymane

W piątek przewagę miała strona podażowa. Spadki nie były zbyt duże - WIG 20 stracił 0,6%, a WIG 0,5%, ale próby podniesienia rynku przez obóz popytowy skończyły się fiaskiem i końcówka notowań na naszym rynku wskazywała na przewagę niedźwiedzi. W konsekwencji WIG 20 spadł do poziomu 2446, a WIG do 49976.

Share
Wzrosty powstrzymane
Źródło: Thinkstockphotos
d2b6gec

Nadal więc z technicznego punktu widzenia rynek znajduje się na poziomach, które mogą stanowić wsparcie i dają szansę na kontynuację wzrostów. Dla WIG-u 20 strefa 2420-2440 stanowi obecnie silne wsparcie, natomiast dla WIG-u poziom 50000 może być wsparciem, ale również wciąż jeszcze może stanowić przeszkodę dla wzrostów. W środę poziom ten został pokonany, ale wczoraj rynek powrócił poniżej tego poziomu. Już dzisiaj powinniśmy przekonać się czy środowy wzrost stanowił "pułapkę na byki", czy też w piątek mieliśmy jedynie ruch powrotny do przebitego poziomu oporu. Jeżeli rynek powróci dziś do wzrostów, będzie to wskazywało na dużą siłę strony popytowej. Dla WIG-u w przypadku dalszych wzrostów silnym oporem powinien być poziom 51800. Wsparcie powinien stanowić czerwcowy szczyt na poziomie 48572.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/31812/biuletyn_poranny_20130819.pdf )
Rafał Bogusławski
DM BZ WBK

d2b6gec

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2b6gec

Podziel się opinią

Share
d2b6gec
d2b6gec