Trwa ładowanie...

Za grę na nielegalnych automatach zapłacisz fortunę. Nagrodę też ci zabiorą

Za udział w nielegalnych grach na automatach grozi grzywna nawet do blisko 4,48 mln zł. Na tym jednak nie koniec. Dodatkowo "delikwent" musi zapłacić karę równą całości wygranej kwoty, bez jej pomniejszania o wpłacone stawki.

Share
MF: za udział w nielegalnych grach na automatach grozi grzywna nawet do blisko 4,48 mln zł
MF: za udział w nielegalnych grach na automatach grozi grzywna nawet do blisko 4,48 mln złŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d3uqwbi

Ministerstwo Finansów doprecyzowuje, że kara grzywny może wynieść od 933,33 zł do nawet 4 mln 479 tys. 984 zł. Do tego uczestnik gry musi oddać całą wygraną.

"Urządzanie gier na automatach w salonach gier na automatach objęte jest monopolem państwa, który wykonuje Totalizator Sportowy Sp. z o.o." – uzasadnia resort.

d3uqwbi

Sam udział w nielegalnych grach hazardowych na automatach stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Prof. Pyrć: Nowe mutacje powstają najczęściej w organizmach osób, które się nie zaszczepiły

Są jednak miejsca, w których gra na automatach jest w pełni legalna. Mowa o salonach Totalizatora Sportowego czy maszynach w kasynach, które posiadają koncesje.

Jak przypomina Ministerstwo Finansów, wykaz obowiązujących koncesji na kasyna gry można znaleźć na prowadzonej przez resort stronie Portalu podatkowego.

d3uqwbi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uqwbi

Podziel się opinią

Share
d3uqwbi
d3uqwbi