Trwa ładowanie...

Zabierają Portugalczykom wolne dni

To już pewne - od przyszłego roku Portugalczycy będą mniej świętować. W ramach antykryzysowych cięć z kalendarza wykreślono 4 dni wolne.

Share
Zabierają Portugalczykom wolne dniŹródło: Jupiterimages
dt6xoqy

Od 2013 roku dniami wolnymi nie będą Boże Ciało i Wszystkich Świętych oraz święta państwowe: Święto Republiki obchodzone 5 października i Święto Odnowienia Niepodległości obchodzone 1 grudnia. Do tej pory sporną kwestią było wykreślenie z kalendarza dwóch świąt religijnych. Ostatecznie jednak władze w Lizbonie doszły do porozumienia z Watykanem, co ogłosił nuncjusz apostolski. Zaznaczył, że stało się to "na drodze wyjątku". Początkowo mówiło się, że normalnym dniem pracy stanie się 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Niespodzianką jest także fakt, że decyzja ta wchodzi w życie dopiero od przyszłego roku, a nie - jak początkowo zapowiadano - już od tego. Będzie ona obowiązywać przez 5 kolejnych lat. Te zmiany są jednymi z wielu antykryzysowych posunięć wprowadzanych w życie przez portugalskie władze. Mniejszej liczby dni wolnych od pracy domagały się od Lizbony międzynarodowe instytucje, które dały jej wielomiliardową pożyczkę w zamian za realizację restrykcyjnego planu oszczędnościowego.

dt6xoqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xoqy
dt6xoqy