Trwa ładowanie...
dzxvizk
21-02-2017 18:00

Żabkę ma przejąć CVC Capital Partners

Fundusz private equity Mid Europa Partners podpisał porozumienie w sprawie sprzedaży spółki Żabka Polska funduszowi kontrolowanemu przez CVC Capital Partners - poinformował we wtorek Mid Europa Partners. Zakończenie transakcji przewidziano na drugi kwartał 2017 r.

dzxvizk
dzxvizk

W komunikacie podano, że transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych.

Żabka Polska ma ponad 4,5 tys. sklepów pod markami Żabka i Freshmarket. Spółka powstała w 1998 r.

"Sprzedaż Żabki jest największą transakcją w historii polskiego rynku handlu detalicznego i zarazem największą transakcją wyjścia z inwestycji funduszu private equity w Polsce" - dodano w komunikacie. Nie podano jednak wartości transakcji.

"Wraz z wcześniejszą transakcją sprzedaży Alpha Medical ogłoszoną na początku lutego, Mid Europa Partners przewiduje zwrot około 1,1 miliarda euro do swoich inwestorów w drugim kwartale 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

dzxvizk

Mid Europa Partners jest instytucją typu private equity inwestującą od 1999 roku w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Posiada biura w Warszawie, Londynie, Budapeszcie i Stambule. Firma doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem w wysokości 4,6 mld euro.

CVC Capital Partners jest instytucją typu private equity, która zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. W 2015 r. firma kupiła PKP Energetyka.

dzxvizk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzxvizk