Trwa ładowanie...
d36fdep
d36fdep
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Żabkę ma przejąć CVC Capital Partners

Fundusz private equity Mid Europa Partners podpisał porozumienie w sprawie sprzedaży spółki Żabka Polska funduszowi kontrolowanemu przez CVC Capital Partners - poinformował we wtorek Mid Europa Partners. Zakończenie transakcji przewidziano na drugi kwartał 2017 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d36fdep

W komunikacie podano, że transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych.

Żabka Polska ma ponad 4,5 tys. sklepów pod markami Żabka i Freshmarket. Spółka powstała w 1998 r.

"Sprzedaż Żabki jest największą transakcją w historii polskiego rynku handlu detalicznego i zarazem największą transakcją wyjścia z inwestycji funduszu private equity w Polsce" - dodano w komunikacie. Nie podano jednak wartości transakcji.

d36fdep

"Wraz z wcześniejszą transakcją sprzedaży Alpha Medical ogłoszoną na początku lutego, Mid Europa Partners przewiduje zwrot około 1,1 miliarda euro do swoich inwestorów w drugim kwartale 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Mid Europa Partners jest instytucją typu private equity inwestującą od 1999 roku w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Posiada biura w Warszawie, Londynie, Budapeszcie i Stambule. Firma doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem w wysokości 4,6 mld euro.

CVC Capital Partners jest instytucją typu private equity, która zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. W 2015 r. firma kupiła PKP Energetyka.

d36fdep

Podziel się opinią

Share
d36fdep
d36fdep