Trwa ładowanie...
auto

Zabytkowe auta coraz bardziej popularne

Amerykanie, Niemcy, Japończycy, Brytyjczycy czy szejkowie z Zatoki Perskiej remontują w Polsce swoje zabytkowe samochody, bo u nas robi się to najlepiej - pisze w swoim reportażu "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Zabytkowe auta coraz bardziej popularne
Źródło: AFP
d788nqb

Mamy już kilkadziesiąt warsztatów, specjalizujących się w odnawianiu starych samochodów. I nie chodzi tu bynajmniej o "picowanie" powypadkowych wraków, mających potem trafić na giełdy samochodowe lub aukcje internetowe.

Odbudowa starych, klasycznych aut trwa czasem kilka miesięcy. Niektóre części trzeba po prostu dorabiać, bo nie można ich już nigdzie kupić. Do takiej, kunsztownej roboty potrzebne są umiejętności i cierpliwość, a także zamiłowanie, bo niewielu jest obecnie chętnych do zajmowania się wiekowymi samochodami.

Polskie warsztaty zyskały sobie uznanie wśród miłośników zabytkowych pojazdów, którzy wydają nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych na odnowienie starego auta. A nasze ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu z zachodnimi.

Niektórzy klienci z zagranicy są gotowi czekać nawet trzy lata, by ich samochód został odrestaurowany w Polsce - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d788nqb

Podziel się opinią

Share
d788nqb
d788nqb