Trwa ładowanie...
d40sub7

Zakład Zespołów Napędowych będzie sprzedany w publicznej aukcji

HSW - Zakład Zespołów Napędowych ze Stalowej Woli (Podkarpackie) zostanie sprywatyzowany poprzez publiczną aukcję. Ministerstwo Skarbu Państwa wyznaczyło datę aukcji na 2 października. Cena wywoławcza wynosi ponad 20 mln zł.

Share
d40sub7

Z ogłoszenia prywatyzacyjnego wynika, że do sprzedaży przeznaczone są wszystkie akcje ZZN, zarówno te należące do Skarbu Państwa, jak i do państwowej Huty Stalowa Wola oraz do Agencji Rozwoju Przemysłu. Cena wywoławcza pakietu akcji wynosi 20 mln zł, w przeliczeniu na jedną akcję - 87,28 zł.

_ Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w aukcji mają czas do 28 września na wpłacenie wadium. Jest to 10 proc ceny wywoławczej _- powiedziała Magdalena Dąbrowska z biura prasowego MSP.

HSW - Zakład Zespołów Napędowych produkuje m.in. skrzynie biegów do ciągników gąsienicowych i ładowarek kołowych, wytwarza także koła zębate, tarcze sprzęgłowe i mosty napędowe. Produkty firm mają zastosowanie w sprzęcie kolejowym, kombajnach i maszynach budowlanych. Zatrudnia ok. 600 osób.

Publiczna aukcja to nowy sposób sprzedaży państwowych firm lub udziałów w nich. Pozwala kupować całe spółki, a nie jak to miało miejsce wcześniej, do 10 proc. udziałów. MSP w tym roku planuje w ten sposób sprzedać 68 spółek, wśród nich jest 20, w których Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów.

d40sub7

Podziel się opinią

Share
d40sub7
d40sub7