Trwa ładowanie...

Zarys gigantycznego parku wodnego już widać. Powstaje pod Warszawą

Wydaje się, że nic już nie powstrzyma budowy ogromnego kompleksu basenów Suntago Wodny Świat. Zdjęcia z placu robót tylko utwierdzają w tym przekonaniu. Będzie to największa budowla tego typu w Europie, a to dopiero pierwsza część inwestycji.

Share
Zarys gigantycznego parku wodnego już widać. Powstaje pod WarszawąŹródło: Youtube.com
dzrrpyk

Budowę wielkiego parku rozrywki w Polsce zapowiadano już wielokrotnie. Miały to być zarówno baseny, jak i coś na kształt Disnaylandu. W połowie lat 90. pod Białą Podlaską chciał inwestować Michael Jackson. Na podobne inwestycje zasadzali się także Niemcy czy Holendrzy. Jednak jeszcze nigdy sprawy nie posuwały się tak daleko, jak obecnie we Wręczy pod Mszczonowem, czyli w odległości ok. 60 km od Warszawy.

Park of Poland będzie największym tego typu obiektem w naszym kraju i jeden z największych w regionie. Obecnie trwa pierwszy etap inwestycji, w ramach którego powstanie aquapark Suntago Wodny Świat. Ten nie będzie już miał sobie równych w Europie.

dzrrpyk

Pierwsze fundamenty wylane

Na budowie powoli zarysowują się pierwsze obiekty. Jak informowali niedawno na swoim Facebooku przedstawiciele parku, w drugiej połowie lipca zostały wylane fundamenty pod słupy w części obiektu, gdzie zlokalizowany będzie basen termalny. "Aktualnie kończymy prace nad kanalizacją podposadzkową" - czytamy.

Za budową parku stoi znany w Polsce inwestor, czyli wywodzący się z Izraela Global City Holdings. O ile ta nazwa może jeszcze nikomu nic mie mówić, o tyle o sieci kin Cinema City większość pewnie słyszała.

Zobacz także: Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?

Sam aquapark będzie dziennie obsługiwać ok. 15 tys. osób. Jego powierzchnia to aż 67 tys. mkw. Samych szafek dla gości ma być aż 8 tys.. Klienci będą mogli korzystać z pięciu restauracji oraz czterech barów. Koszt budowy to 150 mln euro. Pieniądze mają pochodzić od inwestora oraz z kredytów bankowych.

W dalszych etapach mają powstawać parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce oraz apartamentowce. Inwestor zakłada, że park ma ściągać nie tylko Polaków, ale osoby z całej Europy. Atutem ma być położenie przy trasie ekspresowej S8, mniej więcej w połowie drogi między Łodzią a Warszawą. Inwestycję zlokalizowano też kilkanaście kilometrów od autostrady A2.

dzrrpyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzrrpyk
dzrrpyk