Trwa ładowanie...
d2pv6rb

Zaskakujące nominacje generalskie?

Według "Rzeczpospolitej" nie wszystkie propozycje MON w sprawie nominacji generalskich spodobały się w Pałacu Prezydenckim. Gazeta informuje, że znane są już nazwiska dziesięciu oficerów, którzy 15 sierpnia odbiorą nominacje z rąk Bronisława Komorowskiego.

d2pv6rb
d2pv6rb

Według rozmówców gazety zaskoczeniem jest nieobecność na tej liście szefów wojskowych służb: kontrwywiadu pułkownika Janusza Noska i wywiadu pułkownika Radosława Kujawy. Informator gazety mówi, że te nazwiska były na liście, którą minister obrony przedstawił do zaopiniowania do BBN. Nominacji też nie dostanie pułkownik Piotr Patalong, który ma zostać dowódcą wojsk Specjalnych.

Jednak największym zaskoczeniem jest brak awansu na czwartą gwiazdkę dla generała Mieczysława Bieńka, który we wrześniu ma objąć ważne stanowisko w NATO. – Oficjalny powód jest taki, że jeszcze nie objął tego czterogwiazdkowego stanowiska. Nieoficjalnie jest to sygnał, że pałac nie będzie się zgadzał na wszystkie propozycje personalne MON – wyjaśnia rozmówca „Rz”.

Natomiast awanse mają otrzymać: czwartą gwiazdkę dostanie gen. Mieczysław Cieniuch, szef Sztabu Generalnego, trzecią dowódcy: Wojsk Lądowych gen. Zbigniew Głowienka i Dowództwa Operacyjnego gen. Edward Gruszka. Generałem zostanie też pułkownik Krzysztof Parulski.

d2pv6rb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pv6rb