Trwa ładowanie...

Złoto dla polskiego browaru. To piwo doceniono w światowym rankingu

Polski "Imperator Bałtycki" uznany najlepszym piwem w kategorii porterów bałtyckich największego na świecie piwnego rankingu, tworzonego na podstawie głosów i ocen użytkowników z całego świata.

Share
Złoto dla polskiego browaru. To piwo doceniono w światowym rankingu
Źródło: WP.PL, fot: Quinn Dombrowski/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)
d1rklup

Polski "Imperator Bałtycki" uznany najlepszym piwem w kategorii porterów bałtyckich - według "Ratebeer.com" - największego na świecie piwnego rankingu, tworzonego na podstawie głosów i ocen z całego świata.

Ranking "Rate Beer" jest największym tego typu konkursem w branży piwnej. Głosują w nim użytkownicy z całego świata, głównie z USA i Skandynawii.

Każdego roku organizowana jest gala, w trakcie której przyznawane są nagrody dla topowych piw. - Złoto dla "Imperatora" jest sporym osiągnięciem. Nagroda "Rate beer" potwierdza, że polskie portery należą do światowej czołówki - mówi Marcin Chmielarz, piwowar i pomysłodawca "Święta porteru bałtyckiego".

- Sam porter bałtycki to ciemny, mocny lager, czyli piwo dolnej fermentacji - wyjaśnia ekspert i dodaje, że "Imperator Bałtycki" wyróżnia się tym, że jest mocno chmielony, co jest nietypowe dla tego stylu.

Piwo zawiera 9,1 proc. alkoholu i jest dostępne w butelkach o poj. 0,33 l. Rekomendowana temperatura serwowania to 13-14 st. C.

d1rklup

Podziel się opinią

Share
d1rklup
d1rklup