Trwa ładowanie...
d8py4yz

ZM Henryk Kania chcą kupić Staropolskie Specjały (aktl.)

...

d8py4yz
d8py4yz

dochodzą informacje z kolejnego komunikatu #

24.09. Warszawa (PAP) - Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów spółki Staropolskie Specjały - poinformowała giełdowa firma w komunikacie.

"Cena sprzedaży udziałów zostanie określona na podstawie zaktualizowanej wyceny Staropolskie Specjały Sp. z o.o. dokonanej przez firmę KPMG, z zastrzeżeniem, że jeśli cena za udziały będzie wyższa niż 98.900.000 zł spółce przysługuje prawo odstąpienia od umowy, a jeśli cena (...) będzie niższa niż 73.100.000 zł - przyszłemu sprzedającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy" - napisano w raporcie.

Jednocześnie spółka uzgodniła z przyszłym sprzedającym, że zostaną na niego przeniesione wierzytelności przysługujące spółce od niektórych kontrahentów, w łącznej wysokości 85,5 mln zł "celem spełnienia (do tej samej kwoty) zobowiązania spółki do wpłaty przyszłemu sprzedającemu zaliczki zgodnie z przedwstępną umową sprzedaży udziałów".

Umowa została podpisana z Fresh Investment. Jej warunkiem jest nabycie przez Fresh Investment wszystkich 1.100 udziałów w Staropolskich Specjałach do końca czerwca 2014 roku.

Termin wykonania umowy przedwstępnej to 30 września 2014 r. (PAP)

morb/ pel/

d8py4yz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8py4yz