Trwa ładowanie...
szkoła
10-09-2014 13:56

Zmiana pracy - no problem!

Czy chciałbyś zarabiać więcej? Jeżeli uważasz, że zarabiasz wystarczająco dużo i lubisz swoją pracę to nie czytaj tego artykułu.

Zmiana pracy - no problem!Źródło: Cosinus
d2snvzb
d2snvzb

W Stanach Zjednoczonych bardzo popularne jest przysłowie: "Wszystko co robisz rób najlepiej jak potrafisz, to jedyny skuteczny sposób na bezrobocie".

Wszyscy wiecie, że znalezienie zatrudnienia w Polsce nie należy do rzeczy prostych. Mnóstwo ludzi, nie tylko po 40 roku życia nie może znaleźć pracy, ale także absolwenci szkół wyższych nie mają łatwo. Z danych Głównego Urzędu statystycznego wynika, że w pierwszym kwartale 2014 roku prawie 36% osób, które ukończyły szkołę wyższą nie miało zatrudnienia. Dlaczego w kraju ma miejsce taka sytuacja? Jednym z kluczowych czynników jest brak praktycznych umiejętności pracownika kończącego studia, a także niechęć do przekwalifikowania się osób z doświadczeniem zawodowym do nowych wymagań rynku pracy. Większość Amerykanów zmienia nie tylko miejsce pracy, ale także wykonywany zawód średnio 3-5 razy w życiu. Minęły już czasy kiedy jeden fach w ręku wystarczał na całe życie.

Jak zatem wziąć sprawy w swoje ręce?

Narzekanie na bezrobocie i niskie zarobki oraz oczekiwanie tylko i wyłącznie na pracę zgodną z wykształceniem może okazać się utopią i stratą czasu. Każda kolejna zdobyta kwalifikacja zwiększa Twoje szanse na wygranie z bezrobociem. Jeżeli masz więcej umiejętności to jest to równoznaczne z większa ilością ofert pracy , które mogą być dla Ciebie. Jednocześnie osoba pracująca zostanie na pewno doceniona przez przełożonego w przypadku zdobywania dodatkowych kwalifikacji, które mogą się okazać przydatne w pracy. Tak więc aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie bądź awans należy położyć duży nacisk na samodoskonalenie. Zwykle zdobywanie nowych kwalifikacji każdemu kojarzy się z dużymi kosztami, a skąd wziąć na to pieniądze kiedy brakuje nam na czynsz? Wbrew pozorom może to w ogóle nie wymagać absolutnie żadnego wkładu finansowego, jedynie chęci oraz czasu poświęconego na zmianę swojej sytuacji. Sukcesem może okazać się zdobycie nowych umiejętności i to za darmo.

Czy to na prawdę możliwe?

Tak. Są jeszcze szkoły, za które nie musicie płacić ani złotówki. Ogólnopolska sieć Szkół Cosinus daje Wam możliwość uzyskania nowych kwalifikacji w kilkunastu zawodach wciąż poszukiwanych na rynku pracy takich jak np.: Kosmetyka, BHP, Rachunkowość, Informatyka, Teleinformatyka, Archiwista, Ochrona , Administracja, Florystyka i wiele innych. I tak np. w bardzo popularnej szkole kosmetycznej uczymy m.in. wykonywania zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Po zdobyciu zawodu kosmetyczki możesz pracować w salonach kosmetycznych, spa zarówno w kraju jak i zagranicą, lub prowadzić samodzielną działalność w tym zakresie.

d2snvzb

A jak wygląda baza dydaktyczna, na której uczycie?

To jest nasze oczko w głowie i to na każdym kierunku. Na przykładzie kosmetyki mogę wyjaśnić, że używamy jako nieliczni do prowadzenia zajęć profesjonalnych kosmetyków. W ten sposób uczniowie mogą w praktyce zobaczyć efekty wykonywanych zabiegów. Jeśli chodzi o ilość stanowisk to jest ona taka, by każdy uczeń wykonywał każde ćwiczenie czy zabieg osobiście, a nie jak często słyszymy o lekcji gdzie przy jednym stanowisku kosmetycznym odbywa się demonstracja zabiegu wykonywana prze nauczyciela, któremu dwudziestu uczniów może się jedynie przyglądać.

A na jakich kosmetykach uczycie? Z jaką firmą macie tutaj podpisaną umowę?

To wygląda u nas zupełnie inaczej. Nie organizujemy przetargów na dostawę jak najtańszych kosmetyków dla szkoły lecz mamy własną hurtownię kosmetyczną i dzięki temu dostęp do pełnej oferty wiodących producentów profesjonalnych kosmetyków, z którymi zapoznają się nasi Słuchacze, czego na pewno nie zapewni żadna inna szkoła.

A co sądzicie o kierunkach medycznych?

Cosinus wprowadził do swojej oferty zyskujące na popularności kierunki medyczne. Słuchacze mogą wybierać pomiędzy Opiekunem medycznym , Masażystą, Asystentką stomatologiczną, Farmaceutą, Technikiem sterylizacji medycznej, Opiekunką dziecięcą, Asystentem osoby niepełnosprawnej, a Opiekunem w domu pomocy społecznej – specjalizacją, na której tytuł technika można zdobyć już w 1 rok. Ukończenie Szkoły Medycznej pozwala na zdobycie zawodu nie tylko ciekawego, ale również z perspektywą na dobrze płatna pracę w kraju i zagranicą. Zawody medyczne są bardzo poszukiwane na rynku pracy szczególnie w demograficznie starzejącej się Europie zachodniej. Należy również zwrócić uwagę że w każdej naszej szkole policealnej w ramach kształcenia mamy podstawy języka zawodowego, który jest konieczny do wykonywania zawodu.

Czy Cosinus wystawia zaświadczenia do ZUS-u?

Cosinus prowadzi tylko szkoły, które realizują program określony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i nadają tytuł technika w danym zawodzie. W związku z tym wystawiamy również w razie potrzeby zaświadczenia do ZUS, MOPS oraz wszelkich innych instytucji.

d2snvzb

A co z osobami, które nie mają wykształcenia średniego?

Mogą one ukończyć liceum dla dorosłych. Tutaj również edukacja jest bezpłatna, a nauka kończy się świadectwem ukończenia szkoły lub świadectwem maturalnym. Dzięki temu, że specjalizujemy się od 18 lat w edukacji dorosłych staliśmy się największa firmą edukacyjną w Polsce.
Istniejemy na rynku od 18 lat i zdobywaliśmy w tej wąskiej dziedzinie doświadczenie, dopasowując możliwości kształcenia się dla osób pracujących. Niemalże wszystkie kierunki prowadzone są w trybie zaocznym, w niektóre soboty i niedziele – maksymalnie w co drugi weekend.
Wybierając szkołę warto abyście dobrze poznali warunki, na których będziecie uczestniczyć w zajęciach. Z czasem może się okazać, że bezpłatna szkoła "bezpłatna" jest tylko z nazwy, a musicie ponieść dodatkowe koszty związane z egzaminami, wydaniem zaświadczeń lub osiągnąć minimalną frekwencję, aby nie zapłacić za naukę. Zapisując się do *Cosinusa * nie podpisujesz żadnej umowy, a dzięki otrzymanej Gwarancji Bezpłatności masz pewność, że takie przykre niespodzianki nigdy Cię nie spotkają.
„Wszystko co robisz rób najlepiej jak potrafisz..” zdobywając ku temu odpowiednie kwalifikacje najlepiej z Cosinusem.

A więc do zobaczenia w szkole.

d2snvzb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2snvzb