Trwa ładowanie...
urząd pracy
27-05-2014 14:13

Zmiany dla bezrobotnych

Ma pomóc szybciej i skuteczniej znaleźć zatrudnienie. Dzisiaj weszła w życie ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Share
Zmiany dla bezrobotnychŹródło: TomasMikula - Fotolia.com
dbt7yqv

Ma pomóc szybciej i skuteczniej znaleźć zatrudnienie. We wtorek weszła w życie ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Ustawa zakłada, między innymi, specjalne programy dla osób młodych. Bezrobotni mają być prowadzeni od początku do końca przez tego samego doradcę klienta - mówi Stanisława Skwarło, dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy.

Zmiany powinny pomóc wielu osobom w efektywniejszym poszukiwaniu pracy - dodaje Stanisława Skwarło.

dbt7yqv

Do tej roli jest przygotowanych 13 urzędników w placówce. Częstotliwość kontaktu będzie zależna od potrzeb poszukującego pracy i ofert napływających do urzędu. Nowa ustawa zakłada też nagradzanie urzędników za osiągane wyniki oraz profilowanie bezrobotnych. Osoby poszukujące pracy mają być podzielone na trzy grupy. W pierwszej znajdą się bezrobotni aktywni, którzy nie potrzebują specjalistycznej pomocy a jedynie przedstawienia ofert pracy.

W grupie drugiej wymagający wsparcia w postaci szkoleń czy staży, w trzeciej natomiast znajdą się bezrobotni oddaleni od rynku pracy, zagrożeni, między innymi, wykluczeniem społecznym. Ustawa wprowadza też bony stażowe, granty na telepracę czy pożyczki z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska zatrudnienia.

Pod koniec kwietnia w Sądeckim Urzędzie Pracy było zarejestrowanych blisko 5 tysięcy bezrobotnych. Nowa ustawa zakłada też nagradzanie urzędników za osiągane wyniki oraz profilowanie bezrobotnych. Wprowadza też bony stażowe, granty na telepracę czy pożyczki z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska zatrudnienia.

dbt7yqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbt7yqv
dbt7yqv