Trwa ładowanie...
d22zwyk

Zmieni się system waloryzacji rent i emerytur

Rząd planuje jeszcze w tym półroczu zmianę systemu waloryzacji rent i emerytur, zamierza wydłużać urlopy macierzyńskie - poinformował w czasie wystąpienia sejmowego szef rządu Kaziemierz Marcinkiewicz.

Share
d22zwyk

_ Wdrażamy wypłatę (zwaloryzowanych) rent i emerytur od 1 marca. Na to przeznaczone jest w budżecie państwa 6,2 mld zł, ale dokonamy także zmian systemu waloryzacji rent i emerytur jeszcze w tym półroczu. Przygotowujemy i przedstawimy niebawem do debaty publicznej ustawę o emeryturach pomostowych _ - powiedział podsumowując 100 dni prac rządu Marcinkiewicz.

Premier zapowiedział także, że rząd zamierza w dalszym stopniu wydłużać urlopy macierzyńskie.

_ Wydłużyliśmy o 2 tygodnie urlopy macierzyńskie, a minister Krzysztof Michałkiewicz jest przygotowany do tego, by jeszcze te urlopy wydłużać w latach następnych. Wskazaliśmy w budżecie dotacje 1 tysiąca zł dla wszystkich mam i dodatkową w wysokości 1 tysiąca złotych dla mam najuboższych _ - zaznaczył.

Dodał, że rząd rozpoczął wdrażanie programu rozwoju budownictwa mieszkaniowego.

_ Jest już pierwsza ustawa, która wprowadza tani kredyt hipoteczny. W tym roku wdrożymy cały program mieszkaniowy. Spowodujemy nowy boom w budownictwie _ - zapowiedział.(it)

d22zwyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zwyk
d22zwyk