Trwa ładowanie...
d40s3kp

Zniknęły dokumenty przekazane służbom

Były pracownik Eureko przekazał polskim służbom dokumenty holenderskiego ubezpieczyciela - pisze "Rzeczpospolita". Miały one wskazywać, że Eureko nie dysponowało kwotą, umożliwiającą nabycie za własne środki akcji PZU. Ale dokumenty zniknęły.
Share
d40s3kp

Od 2006 r. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku bada udział tajnych służb w prywatyzacji PZU. Według ustaleń "Rzeczpospolitej" materiały gdańskiego śledztwa wskazują, że służby przy prywatyzacji PZU w niedostateczny sposób dbały o interes Skarbu Państwa.

Jednym z wątków śledztwa jest sprawa dokumentów finansowych Eureko, które w 2002 r. trafiły do Agencji Wywiadu. Przekazał je, spodziewający się zwolnienia z tej firmy pracownik, który skopiował księgi rachunkowe Eureko od 1992 r., czyli od momentu powstania tej firmy. Miały one wskazywać, że Eureko nie miało pieniędzy na zakup akcji PZU.

Nieoficjalnie "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że prokuratura wyjaśnia co się stało z tymi danymi. _ Niewykluczone, że zniknęły _ - powiedział gazecie jej rozmówca, znający materiały śledztwa.

d40s3kp

Istnienie tych materiałów potwierdzili w śledztwie b. prezes PZU Zdzisław Montkiewicz i b. szef UOP oraz AW Zbigniew Siemiątkowski, pisze gazeta, powołując się na informacje nieoficjalne.

Przedstawiciele Eureko twierdzą z kolei, że nic nie wiedzą o skopiowaniu dokumentów firmy. (PAP)

Polecamy:
» Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

d40s3kp

Podziel się opinią

Share
d40s3kp
d40s3kp