Trwa ładowanie...
znp
04-11-2013 15:17

ZNP nie wierzy retoryce MEN

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie wierzy retoryce MEN, które przekonuje do zmian w Karcie Nauczyciela. Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział w radiowej Jedynce, że wbrew zapewnieniom ministerstwa te rozwiązania nie poprawią one jakości edukacji

ZNP nie wierzy retoryce MENŹródło: thinkstock
d16qu4g
d16qu4g

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie wierzy retoryce MEN, które przekonuje do zmian w Karcie Nauczyciela. Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział w radiowej Jedynce, że wbrew zapewnieniom ministerstwa te rozwiązania nie poprawią jakości edukacji.

Broniarz krytykował między innymi propozycję MEN, by nauczyciel mógł wziąć urlop na poratowanie zdrowia dopiero po 20 latach pracy. Prezes ZNP powołał się na opinie lekarzy, według których nauczyciele po 20 latach pracy są tak schorowani, że wielu z nich musi iść na rentę. "To kosztowniejsze dla budżetu państwa, niż urlop" - zwrócił uwagę.

Obecnie nauczyciel może wziąć urlop na poratowanie zdrowia po 7 latach pracy.Prezes ZNP oświadczył, że związek jest gotów zgodzić się na wydłużenie tego terminu o kolejne 5 lat. Sławomir Broniarz dodał, że należy tez prowadzić kontrolę tego, czy nauczyciel na takim urlopie wykonuje zalecenia lekarza.

ZNP analizuje ponad 1500 wniosków z całego kraju, potem podejmie decyzję o strajku - dodał gość radiowej Jedynki.

Komentując stanowisko Związku Nauczycielstwa Polskiego wobec proponowanych zmian w Karcie Nauczyciela, minister edukacji mówiła, że propozycje te są efektem konsultacji z nauczycielami i z samorządami. Wyrazili oni zgodę na zmiany. Krystyna Szumilas powiedziała, że nauczyciele nie mają obecnie powodów do strajku i dodała, że wierzy w ich zdrowy rozsądek.

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g