Trwa ładowanie...

ZNP zapowiada protesty

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zgadza się na zmiany w Karcie Nauczyciela. Na 23 listopada Związek zapowiada manifestację nauczycieli w Warszawie

ZNP zapowiada protestyŹródło: thinkstock
d1wdjrv
d1wdjrv

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz oświadczył, że Związek domaga się też rezygnacji z nowelizacji ustawy o systemie oświaty, umożliwiającej przekazywanie szkół innym podmiotom niż samorządom. W razie niespełnienia tych żądań organizacja podejmie, jak powiedział Broniarz, radykalne działania, aż do sporu zbiorowego z rządem. Od 18 do 23 listopada Związek oflaguje szkoły i przeprowadzi akcję informacyjną o przyczynach i celach protestu. 23 listopada odbędzie się ogólnopolska manifestacja w Warszawie, a dwa dni później zbierze się prezydium Zarządu Związku, które podejmie decyzje w sprawie dalszych działań protestacyjnych.

Sławomir Broniarz powiedział, że propozycje zmian w edukacji są groźne nie tylko dla nauczycieli, ale dla wszystkich korzystających z systemu oświaty. Wyjaśnił, że związek sprzeciwia się przekazywaniu szkół przez samorządy innym podmiotom, gdyż w takiej sytuacji nie będą one musiały przestrzegać Karty Nauczyciela.

d1wdjrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wdjrv