Trwa ładowanie...

ZUS czy OFE? Masz wybór do końca lipca

Od 1 kwietnia kilkanaście milionów Polaków będzie mogło zadecydować: ZUS czy OFE. Jeśli chcemy by część naszej składki emerytalnej nadal trafiało do otwartych funduszy emerytalnych musimy wysłać do ZUS specjalne oświadczenie.

Share
ZUS czy OFE? Masz wybór do końca lipcaŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d13nayj

Od 1 kwietnia kilkanaście milionów Polaków musi zadecydować: ZUS czy OFE. Jeśli chcemy, by część naszej składki emerytalnej nadal trafiała do otwartych funduszy emerytalnych, musimy wysłać do ZUS specjalne oświadczenie. Jeśli chcemy mieć państwową emeryturę, nie trzeba nic robić.

Od pierwszej reformy emerytalnej większość Polaków odkładało swoje pieniądze w OFE oraz ZUS. Procentowe udziały składek przekazywanych do tych instytucji kilkukrotnie się zmieniały, ale zasada zawsze była ta sama: trochę tu, trochę tu.

Teraz rząd dał nam częściowy, ale jednak wybór. Albo tylko ZUS, albo ZUS i OFE. Kilkanaście milionów pracujących Polaków, którym do emerytury pozostało mniej niż 10 lat i mają konto w OFE, może od początku kwietnia do końca lipca zadecydować, czy chce, by nadal część ich składki trafiała nie do państwowego ubezpieczyciela, ale do prywatnej firmy.

Co ważne, jeśli sprawą się nie zainteresujemy i nie złożymy stosownego oświadczenia, to automatycznie trafimy do ZUS. Rząd na kampanię informującą o wyborze przeznaczył skromne 340 tys. zł. OFE dostały zakaz reklamy. Kogo powinniśmy wybrać?

d13nayj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13nayj
d13nayj