Stanie się tak, bo umowa przewiduje sumowanie okresów ubezpieczenia w obu państwach. Da ona osobom pracującym w Polsce i USA możliwość uzyskania częściowych emerytur i rent z jednego lub z obydwu państw.
Z umowy polsko-amerykańskiej skorzysta 30 tys. Polaków - ocenia gazeta. Prawdopodobnie pod koniec roku zacznie obowiązywać umowa z Kanadą, która przewiduje rozwiązania bardzo podobne do zawartych w umowie z USA - pisze gazeta.