Trwa ładowanie...

ZUS. W wyniku pomyłki tysiące złotych trafiły na przypadkowe konta

ZUS informuje w komunikacie, że w wyniku czerwcowej waloryzacji składek jego klientom przybyło na kontach i subkontach 243 mld złotych. Okazuje się, że niektórzy mogli zyskać w ten sposób nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

ZUS. W wyniku pomyłki tysiące złotych trafiły na przypadkowe kontaŹródło: money.pl
d11dp5z

ZUS. W wyniku pomyłki tysiące złotych trafiły na przypadkowe konta

Świadczenia postojowe to rozwiązanie, na które w dobie kryzysu liczy większość przedsiębiorców. Zastrzyk gotówki miał im bowiem pomóc w zwalczaniu skutków COVID-19. Jak się okazało, ZUS wypłacił postojowe nie tym osobom, którym powinien.

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

Tym samym pojawiły się liczne przypadki, gdy tzw. postojowe zostało wypłacone, ale przedsiębiorcom, którzy nie składali wniosku o przyznanie świadczenia. Skala problemu nie jest co prawda znana, ale nieoficjalnie mówi się o tysiącach takich przypadków.

ZUS. W wyniku pomyłki tysiące złotych trafiły na przypadkowe konta

Rzecznik prasowy ZUS, Paweł Żebrowski w komentarzu dla money.pl powiedział, że wina nie leży po stronie ZUS-u, a wnioskodawców, którzy musieli pomylić numery kont przy wypełnianiu dokumentów.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Wszelkie błędy zostaną sprawdzone i zweryfikowane. Paweł Żebrowski wskazał, że pieniądze mogły się znaleźć na koncie osoby, która o nie nie wnioskowała także wtedy, kiedy wniosek złożyła osoba trzecia.

d11dp5z

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d11dp5z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11dp5z