Trwa ładowanie...
d2cqovu
d2cqovu
protest

Związkowcy najadą francuską ambasadę

Ponad pół tysiąca polskich związkowców z francuskiej spółki energetycznej EDF zorganizuje w środę manifestację w obronie miejsc pracy w Polsce - ustalił portal tvp.info. Protestujący chcą przejść ulicami Warszawy i dotrzeć do ambasady francuskiej.
Share
d2cqovu

_ Spółka chce zlikwidować 1400 miejsc pracy. Dotyczy to pracowników z Gdańska, Rybnika, Wrocławia, Zielonej Góry, Torunia, Tarnobrzegu i Krakowa. Nie pozwolimy na to _- mówi Stanisław Chmielewski, szef NSZZ Solidarność przy Elektrociepłowni Kraków.

Jak wynika z danych związkowców, we wszystkich siedmiu spółkach EDF w Polsce pracuje 4 tys. osób. _ U nas się zwalnia, a we Francji zatrudnia. Czasem mamy wrażenie, że traktują nas jak swoją kolonię _ - przyznaje Chmielewski.

Zgodnie z planem restrukturyzacji EDF chce zlikwidować stanowiska w działach administracji, remontów i zamierza utworzyć centra obsługi w Warszawie i Krakowie.

W środę o godzinie 12 związkowcy spotkają się przed siedzibą EDF Polska przy Nowym Świecie, potem przejdą przed gmachami ministerstwa gospodarki oraz skarbu, a swój marsz zakończą przed ambasadą Francji. Protest polskich związkowców poparła Europejska Rada Zakładowa, która zrzesza związkowców ze wszystkich spółek EDF na świecie.

Agata Kondzińska

d2cqovu

Podziel się opinią

Share
d2cqovu
d2cqovu