Trwa ładowanie...
indeksy

Zwyżki mogą wyhamować

DAX wspiął się wczoraj na nowy rekord, ale towarzyszyły mu niskie obroty, co stwarza ryzyko korekty. Tworzą je także utrzymujące się od kilku dni zwyżki.

Share
Zwyżki mogą wyhamować
Źródło: Fotolia, Fot: freshidea
d3958hf

Na dobrą sprawę nie ma jednak dziś rano powodów, dla których inwestorzy koniecznie mieliby zmieniać front, poza ewentualną pokusą realizacji zysków i chęcią przetestowania, na ile trwała jest nowa sytuacja DAX’a. Giełdy amerykańskie wczoraj nie pracowały, więc brakuje nowych impulsów, nie dostarczyły ich także publikowane wczoraj dane makro.

Zachowanie rynków azjatyckich także nie daje czytelnych wskazówek. Nikkei zyskał kolejne 0,2 proc., ale już indeksy w Szanghaju i Seulu straciły po 0,6 proc., na kwadrans przed końcem notowań Hang Seng tracił 0,2 proc.

d3958hf

Dzisiejsze popołudnie będzie znacznie ciekawsze pod tym względem. Po pierwsze do gry wrócą Amerykanie, po drugie wrócą nie z pustymi rękami, lecz z danymi o dynamice zamówień na dobra trwałe (14:30), odczytem indeksu cen transakcyjnych nieruchomości (15:00) i indeksem nastrojów konsumentów Conference Board (16:00). Przed południem poznamy natomiast odczyty indeksów nastrojów konsumentów we Francji i Włoszech. Sądząc po wynikach wyborów do PE w tych krajach, nie będą to jednak dane sprzyjające rynkom akcji.

Emil Szweda
Open Finance

| Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania. |
| --- |

d3958hf

Podziel się opinią

Share
d3958hf
d3958hf