Napisz swoje uwagi dotyczące serwisów ekonomicznych Wirtualnej Polski
PAP | aktualizacja 2012-02-23 (11:40)
(fot. Jupiterimages)
14,3 proc. - o tyle w styczniu wzrosła sprzedaż detaliczna r/r. Bezrobocie w styczniu wyniosło 13,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.
![]() |
TAGI: bezrobocie, gus, sprzedaż detaliczna, handel
GUS podaje dane jakie mu przyśle Rostowski za jakiś czas okaże się że fałszowanie danych przez GUS było na porządku dziennym. Poczekajcie aż będą następne wybory to się dowiemy prawdy.
To co dzieje sie u nas to plan f i n a n s j e r y swiatowej-aby rozlozyc kraje chrzescijanskie europy.Co dzieje sie u naszych sasiadow ? Tez strajkuja.Czytaj B estie ko ńca czasow- H.Pająk
WITAM NAJNOWSZE DANE GUS GUS PODAJE BEZROBOCIE W POLSCE SPADA GWAŁTOWNIE I WYNOSI OBECNIE 0 PROCENT UWAGA GUS PODAJE LUDZIE MŁODZI MASOWO WRÓCILI Z PRACY NA ZACHODZIE UWAGA GUS PODAJE POPARCIE DLA DONALDA TUSKA WYNOSI OBECNIE 99 PROCENT I ROSNIE UWAGA ŚREDNIA KRAJOWA 5000 I ROSNIE GUS PODAJE ZE LUDZI BEZDOMNYCH W POLSCE JUZ NIE MA
jak można oceniać sprzedaż na podstawie kwot? Przecież to jest spowodowane wzrostem cen. Jak zwykle mydlenie oczu. Zlikwidować GUS.
Szara strefa się rozciąga. Wyborcy Tuska ( myślę tu o pracodawcach) co innego deklarują, a co innego robią. Zresztą, podobnie jak sam Tusk.
W którą stronę powinienem być zaskoczony? (mam iść na wódkę ze szczęścia czy z rozpaczy? )
W całej rozciągłości podpisuję się pod wypowiedzią Handlowca. Handel leży! Rozmawiam z hurtowniami, dużymi firmami zaopatrującymi liczne sklepy, ze sklepikarzami. Tak źle jeszcze nie było! Gdy słyszę dane z GUS-u to mam ochotę komuś przyłożyć. Albo jest to manipulacja, albo zwyczajne kłamstwo, albo brak dziennikarskiej rzetelności. Napiszcie dokładnie komu rośnie: dyskontom, marketom, delikatesom czy małym sklepom. GUS na pewno takie bardziej szczegółowe dane posiada. Bo może tu tkwi tajemnica wzrostu. U mnie obroty styczeń do stycznia spadły o 50% mimo wzrostu cen w ciągu roku. I to są realne dane. Pozdrawiam wszystkich drobnych handlowców :-)
to bardzo złe dane !!! zobaczcie XII 2011 - wszystko z dużymi minusami !!! będzie katastrofa bo za chwilę strasznie spadnie popyt wewnętrzny!!!
z tych postów wynika, żeśmy coraz biedniejsi i to pewnie z tego powodu brakuje miejsc do zaparkowania samochodu? Tak, tak, większość to pewnie te służbowe ale ...one też nie są za darmo! A że niby dotyczy to wyłącznie dużych miast? Jedźcie na wieś, tam zobaczycie trzygondygnacyjne chałupy z wyposażeniem godnym niejednego hotelu albo i wyższym, dwa lub trzy auta na podwórku bo przecież każdy dorosły musi mieć swoje oraz ...działka budowlana z rozpoczętym domem dla jednego z dzieci. Tak, tak, to jest ta nasza polska bieda.
O 14% SPRZEDAZ DETALICZNA WZROSLA ...I CO TO MA ZNACZYC ? O CZYM MA TO PRZEKONAC SPOLECZENSTWO ?ZE JEST LEPIEJ ,JAK ZEWSZAD WIDAC ZE DOZO GORZEJ. ZNOW PROPAGANDA TEGO MARNEGO RZADU! TO WYTLUMACZE ZATEM ,ZE JESLI KG SLEDZI KOSZTOWAL ROK TEMU 7ZL ,A OBECNIE 14 ZL I KUPILEM WTEDY I TERAZ PO 1 KG TO SPRZEDAZ ROK DO ROKU WZROSLA O ....100% JESLI KG LOPATKI KOSZTOWAL 9ZL TERAZ 13 TO WZROST R/R JEST O OK40%. CO TO ZNACZY , ZNACZY TO NI MNIEJ NI WIECEJ ,ZE TEN WZROST JEST POPRZEZ WZROST CEN ,POPRZEZ INFLACJE ! MINISTER ROSTOWSKI WLASNIE POPRZEZ INFLACJE ZUBOZYL SPOLECZENSTWO I POCHWALIL SIE , ZE ZGUBIL DLUG PUBLICZNY PONIZEJ 55% PKB!!! Z CZEGO ZATEM SIE CIESZYC ,PRZECIWNIE TRZEBA UBOLEWAC TYM BARDZIEJ ,ZE TAK ISTOTNIE ,TJ O KILKANASCIE % WZROSLO BEZROBOCIE! TO OCZYWISTOSC . EKIPA NAJWIEKSZYCH NIEUDACZNIKOW OD 22 LAT , PO 4 LATACH RZADZENIA , NAGLE MOWI O....REFORMIE EMERYTALNEJ, O PROGU 67 LAT DLA KOBIET I MEZCZYZN. PYTAM JAKA TO REFORMA? TOZ TO TYLKO OSZCZEDNOSCI , SKROCENIE CZEKANIA NA SMIERC OBYWATELI! REFORMA PANIE TUSK TO PRZEDE WSZYSTKIM RADYKALNE OGRANICZENIE LICZBY URZEDASOW /PAN ZWIEKSZYL O 80 TYS! /, WYRZUCENIE ARMII DYREKTOROW I PREZESOW NIEPOTRZEBNYCH AGENCJI, ROSZDYMANYCH MINISTERSTW. ZANIECHANIE ROZNYCH ULG I ZWOLNIEN / NIEROWNOSC GOSPODARCZA / . ZMIANA PRAWA KARNEGO I FINANSOWEGO, DO NALEZNEJ EGZEKUCJI TYM PRZESTEPCOM, KTORZY OSZUKUJA PANSTWO / DLACZEGO GENERALOWI SB CZEMPINSKIEMU I INNYM NIKT NIE WYTOCZYL DOCHODZENIA O KONTA W SZWAJCARII , SKAD MILIONY DOLAROW NA NICH! KTO PYTA W IIIRP Z JAKICH ZRODEL MAJA "WIELCY TEGO KRAJU" TAKIE OGROMNE DOCHODY I FORTUNY ,ZA CO W PRZYPADKU NIEUDOKUMENTOWANIA W USA IDZIE SIE DO WIEZIENIA I KONFISKATA MAJATKU ! / REFORMA BYLOBY OBJECIE WSZYSTICH JEDNYM PODATKIEM ,JEDNYM SYSTEMEM UBEZPIECZEN SPOLECZNYCH / OD 99 R Z OFE MIALOBY JUZ BYC TAK DOBRZE ,A CO ZROBIONO? / REFORMY TO PRZEDE WSZYSTKIM RADYKALNE OGRANICZENIE GORSETU PRZEPISOW , SPRZECZNYCH Z SOBA ,OGRANICZAJACYCH CHEC GOSPODARZENIA/ 30 % PKB TO....SZARA STREFA / TA MARNA EKIPA TUSKA , PRZESPALA 4 LATA I NAGLE PO WYBORACH LANSUJE STERTY GLUPSTW !!! NIE MA WATPLIWOSCI, ZE TA EKIPA MUSI ODEJSC , JEST TRAGIKO MICZNA , Z GLOWNYM AKTOREM ROSTOWSKIM !! ZOSTAJE PYTANIE , NIE JAK DLUGO JESZCZE BEDZIE TRWALAUTRZYMYWANA PRZEZ"MADRZEJSZYCH" ,LECZ KIEDY POD TRYBUNAL STANU WINNA TRAFIC ?
A ten cały gus to co to za jedni, kto ich opłaca? Kto im utnie kasę jak nie napiszą tego co chcą po,litycznie po,prawni? To czasami nie ci co po,litycznie zaniżają(kradną) procenty systematycznie do waloryzacji emerytur i rent? Czyżby kolejna instytucja na usługach po,lityków? Nie wierzę żadnej "prostytutce" rządowej?
GUS podaje bezrobotnych od 15 roku życia, przedział 15 - 35 lat = po co , aby zawyżyć faktyczne wskaźniki ? i straszyć ?
Bezrobocie liczy się jak widać wg liczby osób zarejestrowanych w UP. Z moich znajomych bezrobotnych jest połowa - nikt nie jest zarejestrowany. Czyli bezrobocie może sięgać znacznie wyżej (ja szacuję ostrożnie na minimum ca 17%). Jeżeli chodzi o sprzedaż detaliczną to sprawa jest dość prosta. Ludzie pracują gdzie indziej a wydają tutaj. A rudy się cieszy, że jest dobrze.
Jak to jest że cały czas media kladą nam do glowy, że u nas jest najlepiej a pracy nie można znaleźć a tam gdzie jest źle Polacy wyjeżdżają bo tam znajdują prace
Odkąd Tusk zmienił prezesa GUS to wszystko mu idzie jak z płatka.
PROSZĘ O PRAWDZIWE DANE ,TO NIE KONCERT ŻYCZEŃ.
BZDURY GUS podaje ,dane z sufitu, oderwane od rzeczywistości ,handlem zajmuję się od 20 lat i tak źle jeszcze nie było , spadek obrotów i sprzedaży od grudnia i to trwa .I głupot ludziom nie wciskajcie -od stycznia firmy dokładają do interesów i w dalszej perspektywie zbankrutują lub zakończę działalność. Aby uzyskać prawdziwe dane wystarczy pofatygować się i zadzwonić do POLSKIEGO przedsiębiorcy a nie do zachodnich korporacji czy banków.Oni mają zysk bo wysysają ją z naszej gospodarki .
Sprzedaż wzrosła... bo wszystko podrożało! Tusek-Chytrusek dba o nasz "dobrobyt". Kto ma kupować jak bezrobocie wzrosło?
Inflacja bez cen administrowanych m/m (Polska)
| najnowsze wskaźniki | aktualna | poprz. | |
|---|---|---|---|
| Inflacja bez cen administrowanych r/r | kwiecień 2012 | 3,50 | 3,50 |
| Inflacja bez cen najbardziej zmiennych r/r | kwiecień 2012 | 3,60 | 3,40 |
| Inflacja bez cen żywności i energii r/r | kwiecień 2012 | 2,70 | 2,40 |
| Inflacja - 15% średnia obcięta r/r | kwiecień 2012 | 4,20 | 4,10 |
| Ceny produkcji sprzedanej przemysłu m/m | kwiecień 2012 | 0,60 | 0,10 |
akceptuję regulamin