Trwa ładowanie...
pzu

100 tysięcy dla prezesa PZU

Szef PZU Andrzej Klesyk ma zarabiać 100 tysięcy złotych miesięcznie - ujawnia "Puls Biznesu". Ale nie wiadomo, czy podpisze nową wersję kontraktu o pracę.

Share
100 tysięcy dla prezesa PZU
Źródło: WP.PL, fot: jan kaliński
d1oqq7o

Dotychczas zarząd instytucji zarabiał tyle, na ile pozwalała ustawa kominowa, która jednak od maja - po upublicznieniu spółki - już go nie obowiązuje. Rada nadzorcza przyjęła nowe zasady wynagrodzenia w połowie minionego tygodnia. Tymczasem wcześniej, m.in. ze względu na przeciągające się rozmowy o wysokości pensji, z zarządu PZU do Warty odszedł Rafał Stankiewicz. Eksperci krytykowali radę nadzorczą, że przez jej opieszałość gigant stracił kluczowego menedżera, który na dodatek nie ma zakazu konkurencji.

Andrzej Klesyk mógłby prawdopodobnie liczyć rocznie na około milion 200 tysięcy złotych plus bonusy. To dużo mniej niż dostają szefowie prywatnych firm ubezpieczeniowych czy banków, i niemal dwukrotnie mniej niż zarabiają szefowie Orlenu czy Ciechu. Być może nawet dziś na biurku Klesyka wyląduje nowa wersja kontraktu, ale nie jest przesądzone, że ją podpisze - podkreśla "Puls Biznesu".

d1oqq7o

Podziel się opinią

Share
d1oqq7o
d1oqq7o