Trwa ładowanie...

15 sierpnia objęty zakazem handlu?

W związku ze świętem Wojska Polskiego w najbliższą środę wszystkie największe sklepy będą nieczynne. Z powodu zakazu handlu zakupów nie zrobimy również w niedzielę.

15 sierpnia objęty zakazem handlu?Źródło: iStock.com
dkl077e
dkl077e

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego

W związku ze świętem państwowym oraz równocześnie odbywającymi się kościelnymi obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w najbliższą środę wszystkie sklepy będą nieczynne. Oznacza to, że nie uda nam się zrobić zakupów w ulubionych Biedronkach, Lidlach, Kauflandach i Auchan. Podobną sytuację będziemy mieli również w najbliższą niedzielę.

Sklepy nieczynne w środę 15 sierpnia i niedzielę

Od marca stopniowo wchodzi w życie ustawa o niedzielach handlowych. Obecnie zgodnie z zapisami tego prawa sklepy czynne są tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Wielu Polaków zdążyło się już przyzwyczaić do sklepów zamkniętych w niedzielę. W tym tygodniu utrudnienie będzie jednak jeszcze większe ponieważ zakupów nie zrobimy w niedzielę oraz w środę ze względu, na święto 15 sierpnia. W związku z tym dyskomfortem warto wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne produkty, ponieważ handel w najbliższą środę i niedzielę będzie mocno utrudniony.

Gdzie zrobić zakupy 15 sierpnia i w niedzielę

Z odsieczą tym, którzy nie zdążą dokonać zakupu potrzebnych im produktów 15 sierpnia i w niedzielę przybywają stacje benzynowe oraz sklepiki osiedlowe. W przypadku tych drugich należy jednak wspomnieć, że będą one otwarte tylko jeśli za kasą stanie sam właściciel. Potrzebujący w środę i niedzielę zrobią zakupy również w Żabkach i Carrefourach Expres oraz innych sklepach działających na zasadzie franczyzy. Wiele takich miejsc będzie miało skrócone godziny działania w środę 15 sierpnia, o ile taką decyzję podejmie właściciel. Zgodnie z zasadami niedzielnymi w środę będą otwarte również lokale gastronomiczne, lodziarnie, kawiarnie a także miejsca rozrywki.

dkl077e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkl077e