Trwa ładowanie...

725 dolarów za dobę w tym domu. Mieszkał w nim Donald Trump

Czy spędzenie dnia w domu, w którym wychowywał się Donald Trump, może być atrakcją? Okazuje się, że tak. Obecny właściciel liczy na spore zyski.

Share
725 dolarów za dobę w tym domu. Mieszkał w nim Donald Trump
Źródło: Google Street View, fot: screen
d14zasp

Fani prezydenta USA Donalda Trumpa albo po prostu ludzie ciekawi, w jakim otoczeniu spędził on dzieciństwo, mogą za 725 dol. za dobę wynająć dom, w którym Trump mieszkał przez pierwsze cztery lata życia. Mieści się on w dzielnicy Queens w Nowym Jorku.

Dom pochodzi z 1940 roku, ma pięć sypialni, cztery łazienki, garaż na dwa samochody, salon z kominkiem i osobną jadalnię. Znajduje się w szykownej okolicy znanej jako Jamaica Estates. Jego adres, 85-15 Wareham Place, figuruje w akcie urodzenia Donalda Trumpa.

Zobacz także: Żelazny uścisk Trumpa

Teraz dom jest dostępny w internetowym serwisie wynajmu AirBnb. Jak zapewnia właściciel, sypialnie mogą pomieścić do 20 osób. Dla tych, którzy chcą być na bieżąco z tweetami prezydenta, zainstalowano bezprzewodowy internet. Jest też telewizja kablowa, dzięki której można oglądać wystąpienia Trumpa, a w salonie - jego wycięta z kartonu sylwetka naturalnej wielkości. Na wyposażeniu jest też bestseller Trumpa "The Art of the Deal, czyli sztuka robienia interesów".

d14zasp

"To doskonałe miejsce do spędzenia wakacji w Nowym Jorku" - napisano w ogłoszeniu.

Inwestor z branży nieruchomości Michael Davis powiedział, że dom udostępniono na AirBnb, "by podzielić się nim z całym światem". Zapewnił, że zainteresowanie jest duże, a pierwsi goście są spodziewani w weekend.

Przed wyborami prezydenckimi, które wygrał Trump, dom był początkowo wystawiony na sprzedaż za 1,65 mln dol.; potem cenę obniżono do 1,2 mln. Ostatecznie sprzedano go w styczniu br. za 2,14 mln dolarów.

d14zasp

Podziel się opinią

Share
d14zasp
d14zasp