Trwa ładowanie...

81-latek zatrzymany za przywłaszczenie 6 mln zł. Pomagały mu dwie, równie dojrzałe, panie

Prawie 6 milionów złotych przywłaszczył sobie 81-letni Jan Z. Zatrzymano go w Warszawie wraz z 75-letnią Jadwigą W. i 68-letnią Wiesławą W., które - jak twierdzi prokuratura - pomagały mu ukryć pieniądze.

81-latek zatrzymany za przywłaszczenie 6 mln zł. Pomagały mu dwie, równie dojrzałe, panieŹródło: East News, fot: Piotr Jedzura
d1cp77l
d1cp77l

Jan Z. miał przywłaszczyć w sumie 6 mln zł z rachunku znajomego, także starszego mężczyzny.

- Jan Z. posiadając formalne pełnomocnictwa do rachunków bankowych pokrzywdzonego oraz pełnomocnictwa do sprzedaży jego nieruchomości od 2007 roku do kwietnia 2011 roku dokonywał sprzedaży kilku nieruchomości - tłumaczy Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga.

Kradli samochody w Hiszpanii i legalizowali je w Polsce. Chcieli oszukać dziesiątki Polaków

Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby zatrzymany informował znajomego o tym, ile pieniędzy udało mu się ze sprzedaży uzyskać. Tak jednak nie było: Jan Z. miał, zdaniem prokuratury, podawać znajomemu niższą cenę, niż w rzeczywistości uzyskał.

d1cp77l

- Różnicę przelewał na własny rachunek - informuje Saduś.

Jan Z. wypłacał też pieniądze z rachunku pokrzywdzonego, a w jednym przypadku przelał na własny rachunek bankowy całą kwotę, jaką uzyskał ze sprzedaży nieruchomości.

- Wraz z Janem Z. zatrzymano dwie kobiety - 75-letnią Jadwigę W. oraz 68-letnią Wiesławę W., które (mając wiedzę o pochodzeniu pieniędzy z przestępstw) pomagały mu w ich ukryciu - dodaje Marcin Saduś.

Jan Z. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Zrobiły to natomiast obie panie.

Prokurator zabezpieczył u podejrzanych gotówkę w kwocie 700 tys. zł. Zastosował też wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenia majątkowe: milion złotych w przypadku Jana Z. oraz po 400 tys. zł w przypadku Wiesławy W. i Jadwigi W. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia, grzywna i środki karne (m.in. mają obowiązek naprawienia szkody).

d1cp77l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cp77l