Trwa ładowanie...

ABW. Na komisji ds. służb zostanie ogłoszony zamiar odwołania szefa Agencji

Zgodnie z informacjami Wirtualnej Polski, w środę 22 stycznia na sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych ogłoszony zostanie zamiar odwołania obecnego szefa ABW, prof. Piotra Pogonowskiego.

ABW. Na komisji ds. służb zostanie ogłoszony zamiar odwołania szefa AgencjiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jacek Lagowski
d1jddve

ABW. Na komisji ds. służb zostanie ogłoszony zamiar odwołania szefa Agencji

Już dziś na zamkniętym posiedzeniu obradować będzie sejmowa komisja ds. służb specjalnych. Tematem przewodnim będzie informacja ministra sprawiedliwości dot. definicji szpiegostwa i zmian prawnych w tym zakresie. Jednak zagadnieniem, które interesuje opinię publiczną będzie spodziewana dymisja szefa ABW, prof. Piotra Pogonowskiego.

Oglądaj: Banaś trwa w NIK. Jacek Rostowski obnaża absurd sytuacji

Przypomnijmy, że WP ustaliła nieoficjalnie, że nowym szefem ABW mianowany ma zostać jeden z trzech obecnych zastępców Pogonowskiego. Najprawdopodobniej będzie to ppłk Krzysztof Wacławek.

d1jddve

ABW. Na komisji ds. służb zostanie ogłoszony zamiar odwołania szefa Agencji

- Obecny szef rezygnuje z własnej inicjatywy - twierdzi rozmówca WP z kręgów Prawa i Sprawiedliwości, a do jego pracy "minister Kamiński nie miał zastrzeżeń".

Przypomnijmy jednocześnie, że już w grudniu w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia, że to właśnie szef ABW, Pogonowski może zostać "kozłem ofiarnym", ukaranym za niedopilnowanie afery szefa NIK, Mariana Banasia i nieprześwietlenie jego ewentualnych kontaktów ze światkiem przestępczym oraz przepływów finansowych i posiadanych nieruchomości

d1jddve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jddve