Trwa ładowanie...
d2qu6m3

ABW ws. śledztwa związanego z zamachem Breivika (komunikat)

...

Share
d2qu6m3

12.10. Warszawa - Zespół Prasowy ABW informuje:

W dniach 11-12 października 2011 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wspomagani przez funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili, na terenie całego kraju, czynności procesowe w związku z podejrzeniem nielegalnego wytwarzania, posiadania i obrotu materiałami pirotechnicznymi i wybuchowymi. Działania były realizowane na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W wyniku czynności przeszukano około 100 lokali mieszkalnych i gospodarczych oraz kilkadziesiąt garaży i samochodów. W toku przeszukań ujawniono różnego rodzaju mieszaniny wybuchowe, m.in.: proch czarny, pentaerytryt (składnik pentrytu - silnej substancji wybuchowej), petardy domowej roboty, samodzielnie skonstruowane urządzenia wybuchowe oraz ponad 500 kg substancji chemicznych przechowywanych w sposób, który może stwarzać niebezpieczeństwo niekontrolowanej eksplozji. Dotychczas zatrzymano 19 osób, które przekazano do dyspozycji prokuratury.

Czynności są prowadzone w związku ze śledztwem wszczętym na podstawie informacji uzyskanych z Królestwa Norwegii oraz w wyniku analizy treści dokumentu "Manifest 2063" autorstwa A. Breivika. W toku postępowania wytypowano kilkudziesięciu kontrahentów zaopatrujących się w podpoznańskiej hurtowni, co do których istniało podejrzenie, iż dokonane przez nich zakupy mogą być wykorzystane do konstruowania ładunków wybuchowych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2qu6m3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qu6m3
d2qu6m3