Trwa ładowanie...
dz2n2vn

ABW: zakończono przeszukiwanie obiektów związanych z Amber Gold (komunikat)

...

Share
dz2n2vn

17.08. Warszawa - ABW informuje:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zakończyli przeszukiwanie spółek oraz obiektów mających związek z firmą Amber Gold. Zabezpieczono m.in. dokumentację finansową oraz złoto.

Od wczoraj od godziny 7 rano około 50 funkcjonariuszy ABW na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku weszło do wcześniej wytypowanych i ustalonych 14 miejsc, które były bezpośrednio powiązane z działalnością firmy Amber Gold.

W sumie przeszukano 10 spółek oraz 4 mieszkania. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli dane teleinformatyczne oraz około 500 segregatorów, w których znajdowały się m.in. faktury, rachunki, przelewy związane z działalnością poszczególnych firm. Ponadto odnaleziono i zabezpieczono złoto, którego ilość jest obecnie ustalana.

dz2n2vn

Wszystkie rzeczy zostały przewiezione w godzinach nocnych do Delegatury Gdańskiej ABW. Dzisiaj będzie kontynuowane przeszukanie w jednej ze spółek. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w Amber Gold Sp. z o.o. informuje, że osoby pokrzywdzone przez tę firmę mogą zgłaszać się do Delegatur ABW w całej Polsce.

Telefony kontaktowe znajdują się na stronie internetowej ABW (www.abw.gov.pl).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

dz2n2vn

Podziel się opinią

Share
dz2n2vn
dz2n2vn