Trwa ładowanie...

Akcja "Znicz". Gdzie kierowcy mają największe szanse na napotkanie kontroli?

Policjanci nie mają na początku listopada długiego weekendu. Tradycyjnie już odbędzie się akcja "Znicz". Spotkamy ich na drogach w całej Polsce. Serwis Yanosik sprawdził, gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo spotkania kontroli.

Share
Akcja "Znicz". Gdzie kierowcy mają największe szanse na napotkanie kontroli?Źródło: Fotolia
db5iird

Choć wzmożone kontrole w czasie bezpośrednio przed i po dniu Wszystkich Świętych prowadzone są od lat, kierowcy nadal lekceważą najważniejszą chyba zasadę, która powinna obowiązywać każdego, kto siada za kierownicą: nie wolno prowadzić po alkoholu. Tylko w zeszłym roku w okresie Wszystkich Świętych według statystyk doszło do 425 wypadków, w których zginęło 57 osób a 528 zostały ciężko ranne.

Yanosik.pl
Źródło: Yanosik.pl, fot: yanosik.pl

Wielu kierowców w takich sytuacjach korzysta z takich aplikacji jak Yanosik, które informują ich o zdarzeniach na drogach, którymi się poruszają i wytyczonych trasach. Informują również o tym, gdzie trwają kontrole.

Serwis przygotował ranking tras, na których możemy spodziewać zwiększonej liczby kontroli.

Obejrzyj: Opóźnienia w budowie dróg. Minister wskazuje na Włochów

– Na wstępie sprawdziliśmy, na drogach jakich kategorii policja koncentruje swoje działania. Porównaliśmy zgłoszenia w okresie Wszystkich Świętych i zestawiliśmy je z notyfikacjami dodawanymi podczas zwykłych weekendów. Okazało się, że podczas akcji Znicz policja znacznie zwiększa swoje działania na drogach niższej kategorii – komentuje Julia Rachwalska, Yanosik. – Na drogach wojewódzkich odnotowaliśmy wzrost zgłoszeń dotyczących kontroli o 21 proc., powiatowych o 28 proc, natomiast na gminnych o 30 proc. Wśród dróg krajowych sytuacja związana z kontrolami prędkości jest taka sama jak podczas standardowego weekendu.

db5iird

Jakie konkretnie trasy znalazły się w czołówce rankingu? W analizie uwzględnione zostały drogi krajowe oraz wojewódzkie. W każdym województwie zostali wyłonieni "faworyci" policyjnej drogówki. Szczegóły przedstawiają poniższe grafiki.

Yanosik.pl
Źródło: Yanosik.pl, fot: yanik.pl
Yanosik.pl
Źródło: Yanosik.pl, fot: yanosik.pl

Akcja "Znicz" potrwa do niedzieli. O bezpieczeństwo podróżnych zadba 6 tys. policjantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db5iird
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db5iird
db5iird