Trwa ładowanie...

Alarm! Ta pasta truje dzieci

Uwaga rodzice! Pasta do mycia zębów dla dzieci DentaPlus o smaku truskawkowym może być niebezpieczna dla waszych pociech. Sieć Kaufland, dla której jest produkowana pasta, podejrzewa, że opakowanie może zawierać bakterie i dlatego wycofuje ze sklepów trefną partię produktu. Sprawdźcie, czy u Was w łazience nie leży ten podejrzany specyfik!

Share
Alarm! Ta pasta truje dzieci
Źródło: newspix.pl, fot: Piotr Dyba
d8ftlt9

Chodzi o DentaPlus Żel do zębów dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat o smaku truskawkowym. Wycofywana jest partia produktów z datą trwałości do sierpnia 2015 roku.

– Mamy pewność, że podejrzenia co do jakości dotyczą tylko tej jednej partii. Zbadaliśmy dokładnie wszystkie i reszta jest w porządku – zapewnia Jarosław Kaduczak z sieci Kaufland.

Podkreśla, że w wycofywanej partii bakteria, jeśli jest, to znajduje się w tubie, a nie samej paście. Jaki dokładnie jest to rodzaj bakterii? Chodzi o tak zwaną enterobakterię, która wywołuje biegunkę i wymioty.

d8ftlt9

Kaufland twierdzi, że towar znika z półek, bo sieć sama wolała zareagować prewencyjnie w trosce o klientów. – Mamy ostre systemy kontrolne. Badamy dokładnie marki własne, które są dla nas produkowane. Stąd wiemy o problemie – mówi Kaduczak.

Wycofanie pasty ze sklepów to jednak nie koniec kłopotów. Przecież w wielu domach może już być ten szkodliwy produkt! – Można go zwrócić w dowolnym markecie Kaufland, bez konieczności okazywania paragonu – namawia klientów Kaduczak.

Polska pasta została też wycofana z rynku na Słowacji. Nakazał to Słowacki Instytut Zdrowia. Konar zabił dziecko

d8ftlt9

Podziel się opinią

Share
d8ftlt9
d8ftlt9