Trwa ładowanie...
d11mzwj

AmerBrokers DM rekomeduje "trzymaj" Cyfrowy Polsat, cena docelowa 17,34 zł

08.01. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 27 grudnia, wydali rekomendację "trzymaj" dla akcji Cyfrowego Polsatu, wyznaczając jednocześnie cenę docelową na...

Share
d11mzwj

08.01. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 27 grudnia, wydali rekomendację "trzymaj" dla akcji Cyfrowego Polsatu, wyznaczając jednocześnie cenę docelową na poziomie 17,34 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 16,34 zł za akcję.

"Nasze zalecenie wynika z pozytywnej oceny dotychczasowych osiągnięć spółki w zakresie rozwoju działalności operacyjnej, jak i wyników finansowych. Mimo trudnej sytuacji na rynku reklamowym, Cyfrowy Polsat umocnił się na pozycji lidera w branży pod względem generowanych marż" - napisano w raporcie.

d11mzwj

Analitycy AmerBrokers DM wskazują w raporcie, że w III kw. 2012 r. udziały Cyfrowego Polsatu w rynku reklamy telewizyjnej wyniosły 23,1 proc.

"Spodziewamy się utrzymania tej pozycji przez spółkę, jednak wzrost wyników, przynajmniej w 2013 roku, będzie bardzo trudny. Przesądza o tym trudna sytuacja gospodarcza w kraju, odczyty kolejnych wskaźników sugerują wejście przynajmniej w fazę spowolnienia" - napisano.

"Nasycenie w segmencie płatnej telewizji cyfrowej, wpływ konsolidacji rynku oraz niepewność co do sytuacji na rynku po pełnej cyfryzacji naziemnej w połączeniu z prognozowanym istotnym zaostrzeniem walki konkurencyjnej wskazują, że inwestycję w akcje Cyfrowego Polsatu planować należy w dłuższym horyzoncie czasowym" - dodano.

Według prognoz analityków, Cyfrowy Polsat w 2013 roku wypracuje 2,78 mld zł przychodów ze sprzedaży, 675 mln zł zysku operacyjnego oraz 418 mln zł zysku netto.(PAP)

kam/ ana/

d11mzwj

Podziel się opinią

Share
d11mzwj
d11mzwj