Trwa ładowanie...
d1e4b0q
19-12-2016 09:10

Analitycy: spokojnie na rynku walutowym

Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przyniósł większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych walut - informują analitycy. W poniedziałek rano euro kosztowało 4,42 zł, dolar 4,23 zł, frank szwajcarski 4,11 zł, a funt 5,27 zł.

d1e4b0q

Zdaniem Konrada Ryczki z DM BOŚ, w poniedziałek rano kurs złotego był spokojny, mimo wzrostu napięcia politycznego w kraju. Podkreślił, że wycena złotego od dłuższego czasu zależna jest głównie od nastrojów i zmian na szerokim rynku.

"Inwestorzy oceniając perspektywy złotego zwracają obecnie większą uwagę m.in. na perspektywy polityki monetarnej Fed (amerykański bank centralny - PAP), aniżeli na wydarzenia krajowe czy szczegółowe odczyty makro. W konsekwencji, z rynkowego punktu widzenia dla złotego, większe znaczenie od weekendowych wydarzeń w Polsce oraz zaplanowanych danych makro będzie mieć najprawdopodobniej popołudniowe wystąpienie Janet Yellen (szefowa Fed - PAP), które może przełożyć się na zmiany wyceny dolara" - napisał analityk w porannym komentarzu.

Dodał, że przecena złotego została wyhamowana, jednak w dalszym ciągu wycena polskiej waluty oscyluje blisko najniższych poziomów od miesięcy. "Jest to spowodowane, przede wszystkim, mocniejszym dolarem oraz szerszym pogorszeniem perspektyw gospodarczych dla Polski" - uważa Ryczko.

Analitycy PKO BP zwracają uwagę, że "mając na uwadze, że zarówno łagodzenie polityki pieniężnej przez EBC, jak i zacieśnianie przez Fed wydają się być już zdyskontowane przez EURPLN, nie należy spodziewać się znaczących zmian kursowych już do końca 2016 roku tym bardziej, że żadne istotne dane lub wydarzenia nie pojawią się w tym okresie".

d1e4b0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e4b0q