Trwa ładowanie...
d33slix
d33slix
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Analitycy: w piątek - dość stabilna sesja złotego

Piątkowa sesja na rynku walutowym przyniosła lekki spadek wyceny złotego wobec zagranicznych dewiz, ale zmiany te nie przekroczyły 0,3-0,4 proc. - informują analitycy. Ok. godz. 17.30 euro kosztowało 4,26 zł, dolar - 3,54 zł, funt - 4,96 zł, a frank szwajcarski - 3,98 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33slix

W oczekiwaniu na wynik piątkowego głosowania w amerykańskim Kongresie, dotyczącego zmiany systemu ubezpieczeń społecznych ("Obamacare"), nastroje na rynkach finansowych pozostają relatywnie dobre, co sprzyja stabilizacji złotego - zaznacza analityk DM BOS Konrad Ryczko.

Jego zdaniem "teoretycznie dobre nastroje na rynkach zostały utrzymane, jednak wydaje się, iż po wtorkowych spadkach wśród inwestorów zasiana została niepewność, co do kontynuowania trendów".

Natomiast analityk DM mBanku Rafał Sadoch zauważa, że polska waluta zauważalnie umocniła się w piątek wobec futra szterlinga, który to jednak tanieje po tym jak Gertjan Vlieghe z Banku Anglii ostudził nieco oczekiwania na podwyżki stóp procentowych.

d33slix

Zdaniem Sadocha cały mijający tydzień był dobry dla notowań złotego, gdyż wobec euro zyskał on ok. 2 grosze. W kolejnym tygodniu notowania złotego zależeć będą od wyników głosowania w amerykańskim Kongresie i od tego, jaką dalej strategię przyjmie Donald Trump.

"Niemniej jednak wyłamanie się z obserwowanego w ostatnich dniach zasięgu wahań jest raczej mało prawdopodobne, a notowania EUR/PLN powinny się utrzymać w przedziale 4,26-4,30. Trwałe przełamanie ostatnich minimów byłoby jedynie możliwe w sytuacji silnego wzrostu popytu na bardziej ryzykowne aktywa" - ocenił Sadoch.

d33slix

Podziel się opinią

Share
d33slix
d33slix