Trwa ładowanie...
d2v49lz

Asseco P. chce obniżyć próg gwarantujący powodzenie emisji swap'owej dla akcjonariuszy Asseco CE do

26.09. Warszawa (PAP) - Asseco Poland na 23 października zwołało NWZ, które zdecyduje o zmianie uchwały NWZ z kwietnia i obniżeniu minimalnego progu gwarantującego powodzenie...

d2v49lz
d2v49lz

26.09. Warszawa (PAP) - Asseco Poland na 23 października zwołało NWZ, które zdecyduje o zmianie uchwały NWZ z kwietnia i obniżeniu minimalnego progu gwarantującego powodzenie emisji swap'owej dla akcjonariuszy Asseco Central Europe z 96 proc. do 80 proc. Celem obniżenia jest zwiększenie prawdopodobieństwa dojścia transakcji do skutku, a tym samym realizacja jednego z założeń strategii, mówiącej o uproszczeniu struktury grupy kapitałowej - poinformowało Asseco Poland w komunikacie.

"Wierzymy, że minimum 95 proc. akcjonariuszy Asseco Central Europe zapisze się na akcje Asseco Poland. Podtrzymujemy zamiar docelowego wycofania akcji Asseco Central Europe z notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - powiedział, cytowany w komunikacie, Adam Góral prezes Asseco Poland.

Asseco Poland chce wyemitować nie mniej niż 4.060.953 i nie więcej niż 6.095.238 akcji zwykłych. Emisja akcji nastąpi z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy Asseco Poland i będzie skierowana do akcjonariuszy Asseco Central Europe. Parytet wymiany akcji został ustalony na 2,1 akcji Asseco Central Europe za 1 akcję Asseco Poland.

Wcześniej 25 kwietnia NWZ Asseco Poland podjęło uchwałę w sprawie emisji od 5.680.000 do 6.095.238 akcji serii K, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom Asseco Central Europe. Zgodnie z tamtą uchwałą oferta miała dojść do skutku, jeśli Asseco osiągnie łącznie blisko 96 proc. akcji w Asseco CE.(PAP)

gsu/ osz/

d2v49lz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v49lz