Trwa ładowanie...
d7ou9vu
terminal
19-04-2010 15:25

Atkins będzie nadzorować budowę terminalu LNG w Świnoujściu

Nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu będzie sprawowało konsorcjum z udziałem brytyjskiej spółki Atkins Ltd. oraz WS Atkins-Polska Sp. z o.o. - poinformowała spółka Polskie LNG. Atkins wycenił swoje usługi na ok. 46,5 mln zł.

d7ou9vu
d7ou9vu

Polskie LNG chce podpisać umowę z konsorcjum na nadzór nad czteroletnią budową pierwszego w Polsce terminalu LNG na przełomie kwietnia i maja. Do 26 kwietnia mogą być składane ewentualne odwołania innych konsorcjów.

Międzynarodowa firma konsultingowa Atkins doradza w pracach inżynieryjnych i projektowych; posiada doświadczenie m.in. w pracy przy budowie terminali LNG w Wielkiej Brytanii, Holandii i we Włoszech.

Rozpoczęcie budowy terminalu LNG w Świnoujściu planowane jest na drugą połowę 2010 roku, a zakończenie na 30 czerwca 2014 roku. Terminal pozwoli na odbiór do 5 mld m sześc. gazu rocznie, z możliwością rozbudowy do 7,5 mld m sześc. Gazoport to sztandarowa inwestycja energetyczna tego rządu. Do realizacji projektu i eksploatacji terminalu powołano spółkę celową Polskie LNG.

Było trzech chętnych na nadzór nad tą inwestycją, którzy złożyli oferty cenowe 14 kwietnia: konsorcjum składające się z ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o., z niemieckiego ILF Beratende Inguenieure oraz z amerykańskiej firmy MEI,LLC; polsko-brytyjskie konsorcjum z WS Atkins-Polska Sp. z o.o. oraz Atkins Ltd. oraz hiszpańska firma SOCOIN Ingenieria Construcción Industrial, S.L.U.

d7ou9vu

Jak podało Polskie LNG, oferta hiszpańskiej firmy SOCOIN została odrzucona ze względu na "istotne błędy formalne".

"Z dwóch pozostałych ofert, zgodnie z zasadami przetargu, wybrano najtańszą, brytyjsko-polskiego konsorcjum WS Atkins-Polska Sp. z o.o. i Atkins Ltd, które złożyło ofertę o wartości 46 mln 506 tys. 696 zł brutto" - podała spółka.

Polskie LNG ogłosiło procedurę wyboru nadzoru inwestorskiego 18 sierpnia 2009 roku. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 11 konsorcjów z 9 krajów. W grudniu ub.r. do finałowego etapu zakwalifikowano trzy konsorcja, które 28 stycznia złożyły oferty wstępne, jeszcze bez cen.

d7ou9vu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ou9vu