Trwa ładowanie...
David Beckham

Beckham krytykuje szefa FIFA: piłka nożna nie jest własnością kilku osób

Słynny były piłkarz wierzy, że rezygnacja Seppa Blattera oczyści atmosferę wokół piłki nożnej.

Share
Beckham krytykuje szefa FIFA: piłka nożna nie jest własnością kilku osób
Fot: Paulblank/wikimedia (CC BY 3.0)
d1tighl

Słynny były piłkarz David Beckham wierzy, że rezygnacja Seppa Blattera oczyści atmosferę wokół FIFA i piłki nożnej. - Futbol nie jest własnością kilku osób z kierownictwa, należy do milionów ludzi na całym świecie, którzy kochają ten sport - powiedział Anglik.

Beckham, który zakończył bogatą karierę w 2013 roku, przed wyborami szefa FIFA otwarcie popierał kandydaturę przyjaciela, Portugalczyka Luisa Figo, który jednak wycofał się z rywalizacji.

d1tighl

Anglik nie kryje satysfakcji ze słów Blattera o odejściu z władz organizacji. - To jest czas zmian dla FIFA i wszyscy powinniśmy cieszyć się z takiej sytuacji. Mam nadzieję, że wreszcie zmierzamy w dobrym kierunku. Pewne rzeczy, o których wiedzieliśmy, że się zdarzyły, były podłe, niedopuszczalne i okropne dla piłki, którą tak bardzo kocham - powiedział Beckham.

Beckham przez wiele lat był gwiazdą Manchesteru United, gdzie rozpoczynał karierę w wieku 14 lat. Występował też w Realu Madryt, LA Galaxy oraz Paris St Germain. Jest sześciokrotnym mistrzem Anglii, zdobywał też tytuły z każdym innym klubem, w którym grał.

Wystąpił w 115 meczach reprezentacji Anglii, w których zdobył 17 bramek.

d1tighl

Podziel się opinią

Share
d1tighl
d1tighl