Trwa ładowanie...

Bezrobocie znów rekordowo niskie. Rafalska chwali się wynikiem

Polska jest obecnie wśród krajów o najniższym bezrobociu w Europie; prognozujemy, że stopa bezrobocia będzie jeszcze spadać - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odnosząc się do najnowszych danych GUS o bezrobociu.

Share
Bezrobocie znów rekordowo niskie. Rafalska chwali się wynikiemŹródło: East News
d3tkr1l

GUS podał we wtorek, że stopa bezrobocia w czerwcu spadła do kolejnego, rekordowo niskiego poziomu - 7,1 proc. wobec 7,4 proc. w maju. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.151,6 tys. wobec 1.202,1 tys. osób przed miesiącem. Stopa bezrobocia według GUS jest o 0,1 proc. niższa niż ta szacowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- To bardzo dobra wiadomość dla Polski. To sytuuje Polskę wśród krajów o najniższym bezrobociu w Europie - powiedziała Rafalska. Podkreśliła, że tak niskiej stopy bezrobocia nie było od ponad 25 lat. - Tak niskie bezrobocie było zauważalne tylko na samym początku naszej transformacji - mówiła minister.

Zobacz też: Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

Jej zdaniem, bezrobocie w Polsce wciąż będzie spadać. Zwróciła jednak uwagę, że stopa bezrobocia jest na obszarze kraju bardzo zróżnicowana. - Mamy województwa, gdzie bezrobocie jest bardzo niskie, mamy jednak powiaty, gdzie jest ono dwucyfrowe - podkreśliła szefowa MRPiPS.

Rafalska zwróciła uwagę, że coraz więcej cudzoziemców legalnie pracuje w Polsce i odprowadza składki do ZUS. - To pokazuje, że pracownicy z Ukrainy coraz częściej myślą, aby osiedlić się na stałe w naszym kraju. Pracownicy ze wschodu pomagają nam uzupełniać ubytki na naszym rynku pracy - powiedziała.

d3tkr1l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tkr1l
d3tkr1l