Trwa ładowanie...
d4n0jw3

BioMaxima pracuje nad analizatorem krwi; akwizycje możliwe jeszcze w 2011 roku

05.12. Warszawa (PAP) - Biotechnologiczna spółka BioMaxima planuje akwizycje, z których pierwsza może mieć miejsce jeszcze w 2011 roku. Wspólnie z niemieckim partnerem spółka...

Share
d4n0jw3

05.12. Warszawa (PAP) - Biotechnologiczna spółka BioMaxima planuje akwizycje, z których pierwsza może mieć miejsce jeszcze w 2011 roku. Wspólnie z niemieckim partnerem spółka pracuje też nad urządzeniem przeznaczonym do badań krwi - poinformował prezes BioMaxima, Henryk Lewczuk.

"Istnieje możliwość, że do końca roku zrealizujemy akwizycję polskiej spółki. Jest to podmiot działający na rynku diagnostyki" - powiedział dziennikarzom prezes.

Spółka planuje też przejęcia w związku z budową sieci dystrybucyjnej dla planowanego nowego produktu.

"Chcemy mieć światową sieć dystrybucyjną. Będziemy szli w kierunku budowania własnej sieci przez współpracę z niezależnymi dystrybutorami bądź nabycie spółek dysponujących własnymi sieciami" - powiedział Lewczuk.

d4n0jw3

"Jesteśmy w trakcie rozmów z dystrybutorem z naszej branży, o siedzibie na rynku zachodnioeuropejskim. Spółka ta ma zasięg światowy. Chcielibyśmy w ciągu pierwszego kwartału 2012 r. domknąć rozmowy" - dodał.

BioMaxima wspólnie z niemieckim instytutem technik informatycznych HSG-IMIT pracuje nad wprowadzeniem na rynek analizatora krwi w zakresie biochemii, immunologii i badań molekularnych, przeznaczonym dla gabinetów lekarskich, laboratoriów oraz oddziałów szpitalnych. BioMaxima miałaby zostać wyłącznym producentem i dystrybutorem produktu na rynek polski i zagraniczne.

"Właścicielem technologii będzie instytut. Docelowo chcielibyśmy odkupić od niego technologię" - powiedział Lewczuk.

5 grudnia spółki podpisały w tej sprawie list intencyjny. BioMaxima podała, że prototyp urządzenia będzie gotowy w ciągu 3-6 miesięcy od podpisania umowy z partnerem. Cały projekt potrwa 2 lata.

d4n0jw3

Prezes dodał, że koszt nowej linii do produkcji analizatorów wyniesie do 5 mln zł, a łączne koszty realizacji projektu będą poniżej 20 mln zł. Produkcja analizatorów ma ruszyć w ciągu 3 lat.

Lewczuk podał, że wspólny projekt z niemieckim instytutem może przyjąć formę umowy o współpracy. Na razie nie wypowiada się jednak o szczegółach.

Prezes poinformował, że w związku z zaawansowanymi planami inwestycyjnymi BioMaxima planuje emisję 1.530.000 akcji. Na NWZA zwołanym na 14 grudnia akcjonariusze zdecydują o podwyższeniu kapitału zakładowego do kwoty nie przekraczającej 3,57 mln zł.

Dodał, że spółka w 2013 roku planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW.(PAP)

mto/ ana/

d4n0jw3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n0jw3
d4n0jw3