Trwa ładowanie...

Bitcoin pobił kolejny rekord. Poziom 3 tys. dol. już blisko

Najpopularniejsza kryptowaluta świata jeszcze nigdy nie była tak droga. We wtorek przebiła poziom 2,9 tys. dolarów a w złotym 11 tys. zł. Tyle trzeba zapłacić za zaszyfrowany ciąg znaków.
Share
Stos bitcoinów
Stos bitcoinówŹródło: Fotolia, Fot: Lightboxx
d3xcum2

Odkąd utworzono możliwości inwestycji bitcoinami za pomocą specjalnych tokenów w nowe firmy (start-upy), które wykorzystują technologię blockchain, wzrostom kursu bitcoina jakby nie było końca. Bitcoinem można kupić między innymi udziały w Coindesk - największym przedsięwzięciu w branży.

Wall Street Journal podał na początku czerwca, że firma w ramach nowej rundy zbierania funduszy ma potencjalnych inwestorów na ponad miliard dolarów. Jeszcze w styczniu udało jej się zebrać „tylko” 75 mln dol. między innymi od giełdy nowojorskiej, USAA Bank i hiszpańskiego banku BBVA.

Zobacz również: Lotto. Tego nie wiesz o grach liczbowych

Serwis Coindesk, który prowadzi własną platformę handlu bitcoinem, ale wylicza też średnią z różnych platform obrotu tą kryptowalutą wyliczył we wtorek najnowszy rekord - teraz wynosi 2967,48 dol. za jednostkę bitcoina. W czwartek wzrost kursu w dolarach przekraczał nawet 9 proc. O godz. 17:00 cena nieco spadła do 2874 dol., ale wzrost w ciągu dnia i tak jest spory - ponad 5 proc..

d3xcum2

Jeszcze miesiąc temu informowaliśmy o przebiciu poziomów poniżej 2 tys. dolarów. O tych poziomach na mocno spekulacyjnym rynku już nikt nie pamięta.

Wtedy Aurelien Menant, zaożyciel i prezes platformy tradingowej Gatecoin, twierdził, że w tym roku pęknie granica 3 tys. dol. Już niecały miesiąc później ten poziom jest bardzo blisko.

   coindesk.com
Źródło: coindesk.com

przejdź do wykresu

Łączna wartość bitcoinów w obrocie to 46,8 mld dol. Jeszcze w marcu przekraczała poziom 20 mld dol. Od początku roku bitcoin zyskał w dolarach już prawie 200 proc. Przesilenie nastąpiło pod koniec maja, ale entuzjazm wrócił.

d3xcum2

Podziel się opinią

Share
d3xcum2
d3xcum2