Trwa ładowanie...
d4jjrje

Bliscy ofiar katastrofy pod Smoleńskiem dostali zasiłki

Wszystkie rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem otrzymały już specjalne zasiłki - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Share
d4jjrje

Zasiłki w wysokości 40 tys. zł wypłacali rodzinom wojewodowie w formie, która najbardziej odpowiada zainteresowanym. Część osób - jak wyjaśniła rzeczniczka - chciała, by zostały one przesłane na konto, inni woleli wypłatę do rąk własnych.

Na zasiłki przeznaczono w sumie 3,8 mln zł. Rząd pokrywa także koszty uroczystości pogrzebowych. W sumie na ten cel zostało przeznaczonych 20 mln zł.

W każdym województwie działa też na polecenie szefa MSWiA koordynator, który ma wspomagać rodziny, m.in. w organizowaniu pogrzebów, pomagać w kwestiach związanych z transportem, a także dbać o to, by wszyscy, którzy tego potrzebują, mieli zapewnioną opiekę i wsparcie psychologów.

Wypłacane będą również renty specjalne m.in. uczącym się dzieciom i niepracującym małżonkom osób, które zginęły pod Smoleńskiem.

10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich para prezydencka - Lech i Maria Kaczyńscy, przedstawiciele rządu, instytucji państwowych, wojska, duchowieństwa, Rodzin Katyńskich. Polska delegacja udawała się na uroczystości związane z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej.

d4jjrje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jjrje