Trwa ładowanie...
d2ybaqf
d2ybaqf

BM BGŻ rekomenduje "kupuj" Protektor, cena docelowa 7,76 zł

...
Share
d2ybaqf

25.02. Warszawa (PAP) - Analitycy BM BGŻ w raporcie z 15 lutego rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Protektora od zalecenia "kupuj" i wyznaczenia ceny docelowej na 7,76 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Protektora wyniósł 5,90 zł, a w piątek, o 10.50, za jedną akcję spółki płacono 5,50 zł.

"Przyjęte przez nas założenia do modelu zdyskontowanych przepływów pieniężnych pozwoliły uzyskać cenę jednej akcji Protektora na poziomie 8,16 zł. Wycena porównawcza wskazuje natomiast na wartość jednej akcji w wysokości 7,36 zł. Bardzo sprzyjające otoczenie makroekonomiczne w postaci silnego popytu ze strony przemysłu w Zachodniej Europie stanowi czynnik wspierający dalszą poprawę wyników Grupy Protektor" - napisali analitycy DM BGŻ.

d2ybaqf

"Poprawiająca się rentowność sprzedaży, wzrost skali działalności oraz działania optymalizujące po stronie kosztowej powinny przyczynić się do istotnej poprawy wyników raportowanych przez spółkę w kolejnych okresach. Efekt ten może zostać dodatkowo wzmocniony przez akwizycje, które obecnie spółka jest w stanie sfinansować ze względu na niskie zadłużenie. W efekcie bieżące notowania wskazują na niedowartościowanie akcji Protektora, dlatego zdecydowaliśmy się wydać rekomendację +kupuj+ z ceną docelową na poziomie 7,76 zł, wyznaczoną jako średnią z wyceny dochodowej i porównawczej, szacując niedowartościowanie akcji na ponad 30 proc." - dodano. (PAP)

pr/ asa/

d2ybaqf

Podziel się opinią

Share
d2ybaqf
d2ybaqf