Trwa ładowanie...
d36opiv

Bratkowski na wrześniowym posiedzeniu RPP może zgłosić wniosek o obniżkę stóp proc.

24.07. Warszawa (PAP) - Członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski zapowiedział możliwość złożenia na wrześniowym posiedzeniu wniosku o obniżkę stóp...

Share
d36opiv

24.07. Warszawa (PAP) - Członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski zapowiedział możliwość złożenia na wrześniowym posiedzeniu wniosku o obniżkę stóp procentowych.

"Jeśli negatywne tendencje w gospodarce, które obserwujemy od marca, się utrzymają, to nie widzę powodu, żebym nie miał złożyć takiego wniosku. Chyba że do września pojawią się dane i cudownym zbiegiem okoliczności okaże się, że jest lepiej niż mi się wydawało" - powiedział Bratkowski zapytany przez "Rzeczpospolitą" czy złoży wniosek o obniżkę stóp procentowych we wrześniu.

Bratkowski uważa, że decyzja o podniesieniu stóp procentowych w maju nie była potrzebna.

"Patrząc na dane, które napłynęły po tej decyzji, uważam, że ta podwyżka nie była potrzebna. Nie miała żadnego wpływu na inflację w czerwcu ani na to, co będzie się działo z cenami w tym i kolejnym miesiącu. Decyzję Rady można uzasadnić obawami o kształtowanie się inflacji w ciągu najbliższych kilku kwartałów. Ja takiego zagrożenia nie widzę i uważam, że inflacja będzie się obniżać" - powiedział. (PAP)

mak/ jtt/

d36opiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36opiv
d36opiv