Trwa ładowanie...

Budowa kolejki do Balic nie ruszy w tym roku

Roboty przy linii kolejowej na podkrakowskie lotnisko miały rozpocząć się w przyszłym miesiącu. Nowy termin to marzec 2014 roku - informuje "Dziennik Polski".

Budowa kolejki do Balic nie ruszy w tym rokuŹródło: Thinkstockphotos
d1th7gz
d1th7gz

Na trasie Dworzec Główny PKP w Krakowie - lotnisko w Balicach pociągi miały przestać kursować 20 października. Tego dnia budowlańcy powinni zacząć zrywać stare tory, aby rozpocząć budowę nowej linii. Pasażerów miały dowozić na lotnisko autobusy MPK. Nic z tego - PKP PLK odwołały wszystkie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji.

Według informacji "Dziennika Polskiego", jako nowa data rozpoczęcia budowy wskazywany jest marzec przyszłego roku. To oznacza kolejne, pięciomiesięczne opóźnienie w realizacji inwestycji i realne zagrożenie utraty unijnej dotacji. Mimo to rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec twierdzi, że przedsięwzięcie będzie realizowane terminowo.

Tymczasem problemem jest brak pozwolenia na budowę. Postępowanie w tej sprawie, prowadzone przez wojewodę małopolskiego, zostało wstrzymane na wniosek PKP PLK. Przebudowa linii kolejowej Kraków - Balice ma kosztować około 240 mln zł. Unijna dotacja to ponad 170 mln zł.

d1th7gz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1th7gz