Trwa ładowanie...
rpa
09-07-2010 17:52

Byki surfują, a niedźwiedzie się opalają

Powiedzenie, że na giełdzie dzieje się niewiele nie oddaje nawet w części panującego marazmu. Cały tydzień (z niewielkim wyjątkiem wtorku) rynek przebywał w męczącym marazmie.

Byki surfują, a niedźwiedzie się opalająŹródło: A-Z Finanse
d2uinvy
d2uinvy

Dzisiejsza zwyżka o całe 4 pkt. jest tak samo mikro znacząca jak dzisiejsze mini obroty rzędu 760 mln złotych. Jakby tej sytuacji nie analizować mamy obecnie na rynku mały dramat. Najlepszym komentarzem do dzisiejszych wydarzeń było głośne ziewanie jakie rozchodziło się we wszystkich biurach z giełdowymi notowaniami.

Przy braku informacji makroekonomicznych największym wydarzeniem dzisiejszego dnia było osiągnięcie przez Tauron ceny z debiutu. Spółka zakończyła dzień ceną 5,13 zł, która to jest obecnie najistotniejszą liczbą dla większości graczy indywidualnych, ponieważ pozwala na spokojnie wyjście z inwestycji bez strat. Poza tym drobiazgiem przy stagnacji na rynkach komentarze głównie dotyczyły weekendu i finałowego meczu Mistrzostw Świata.

Rezultat tego spotkania interesuje już nie tylko bukmacherów, ale również inwestorów, bo analizy pokazują, że wygrana może dodać danemu krajowi nawet aż 0,3 proc. wzrostu do rocznego PKB, co jest skutkiem większego zaufania konsumentów i większej chęci do wydatków. Ponieważ i Hiszpanii i Holandii przydałoby się takie turbodoładowanie, więc jak widać mecz może posłużyć jako znakomity pretekst do poniedziałkowych wzrostów na wybranym rynku.

Dzisiejszy nic nie znaczący dzień zakończyliśmy wzrostem tylko i wyłącznie dzięki fiksingowi, który wyniósł WIG20 ponad poziom wczorajszego zamknięcia, ale ostatnie dni pokazują, że taki styl handlu może nam towarzyszyć jeszcze przez jakiś czas. Co gorsze, niestety trzeba się przygotować na to, że lipcowe piątki będą należały do równie żałosnych jak dzisiejszy. Cóż, chociaż w giełdowych realiach byki i niedźwiedzie się nie lubią, to kto powiedział, że nie mogą razem pojechać na wakacje albo na finał Mistrzostw do RPA

Paweł Cymcyk
A-Z Finanse

d2uinvy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uinvy