Trwa ładowanie...
d36sc74

Calatrava Capital chce dokapitalizować Techmex 15 mln zł

21.10. Warszawa (PAP) - Calatrava Capital chce za 15 mln zł objąć akcje Techmeksu w podwyższonym kapitale zakładowym. Calatrava przekazała deklarację inwestycyjną zarządowi i do...

Share
d36sc74

21.10. Warszawa (PAP) - Calatrava Capital chce za 15 mln zł objąć akcje Techmeksu w podwyższonym kapitale zakładowym. Calatrava przekazała deklarację inwestycyjną zarządowi i do sądu - poinformował Techmex w komunikacie.

"Szczegółowa analiza dokumentów przedstawionych w trakcie rozmów dotyczących zaangażowania kapitałowego Calatrava Capital S.A., tj: planu restrukturyzacji na lata 2010-2014, biznes planu na lata 2010-2014 obejmującego uzasadnienie propozycji układowych, planu przychodów i źródeł finansowania w ujęciu rocznym, formalnych deklaracji interesariuszy spółki, w tym pracowników i kooperantów biznesowych, jak również rękojmia w postaci uczestnictwa akcjonariuszy - założycieli w realizacji przedsięwzięcia zadecydowały o podjęciu współpracy" - napisano.

"Mając na uwadze powyższe Calatrava Capital S.A. zobowiązuje się do zaangażowania kapitałowego w wysokości 15 mln zł poprzez objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym TECHMEX S.A." - dodano.

Zobowiązanie ze strony Calatrava ma charakter warunkowy i uzależnione jest od zmiany ogłoszonej formy upadłości Techmeksu z upadłości likwidacyjnej na upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Techmex podał, że Calatrava podejmuje działania, aby konsolidować firmy działające na rynku GIS (Geographic Information System), technologii mapowych, map cyfrowych, nawigacji.(PAP)

epo/ gor/

d36sc74

Podziel się opinią

Share
d36sc74
d36sc74