Trwa ładowanie...
dpbkh8j

Calatrava Capital zrezygnowała z inwestycji kapitałowej w Techmex

24.03. Warszawa (PAP) - W związku z faktem wykluczenia z obrotu na rynku regulowanym akcji Techmeksu, Calatrava Capital zrezygnowała z planowanej wcześniej inwestycji kapitałowej w...

Share
dpbkh8j

24.03. Warszawa (PAP) - W związku z faktem wykluczenia z obrotu na rynku regulowanym akcji Techmeksu, Calatrava Capital zrezygnowała z planowanej wcześniej inwestycji kapitałowej w tę spółkę - poinformował Syndyk Masy Upadłości Techmex w komunikacie.

"Syndyk Masy Upadłości Techmex w upadłości likwidacyjnej zawiadamia, że w dniu dzisiejszym otrzymał pismo datowane na 23 marca 2011 roku z Calatrava Capital SA z siedzibą w Warszawie skierowane do Prezesa Zarządu Techmex SA w upadłości likwidacyjnej, w którym Calatrava Capital SA informuje, że w związku z faktem wykluczenia z obrotu na rynku regulowanym z dniem 14 marca 2011 roku, papierów wartościowych spółki Techmex SA w upadłości likwidacyjnej Calatrava Capital SA rezygnuje z planowanej inwestycji kapitałowej w Techmex SA" - napisano w komunikacie.

W październiku 2010 r. Techmex informował, że Calatrava Capital chce za 15 mln zł objąć akcje w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Calatrava przekazała wówczas deklarację inwestycyjną zarządowi i do sądu.

Zobowiązanie ze strony Calatrava miało charakter warunkowy i uzależnione było od zmiany ogłoszonej formy upadłości Techmeksu z upadłości likwidacyjnej na upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

dpbkh8j

W listopadzie Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej oddalił zażalenie zarządu Techmeksu na postanowienie Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Tym samym postanowienie sądu rejonowego z 14 maja o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Techmeksu stało się prawomocne.

Zgodnie z podjętą w dniu 8 lutego 2011 r. decyzją Komisji Nadzoru Finansowego o utrzymaniu w mocy decyzji z 27 października 2010 r. o wykluczeniu z obrotu na rynku regulowanym, na okres 12 miesięcy, akcji Techmeksu, dzień 11 marca 2011 r. był ostatnim dniem notowań akcji tej spółki na giełdzie.(PAP)

gsu/ osz/

dpbkh8j

Podziel się opinią

Share
dpbkh8j
dpbkh8j