Trwa ładowanie...
d3psgfa

CAPEX AmRestu na '12 planowany na ok. 350 mln zł (opis)

15.11. Warszawa (PAP) - Grupa AmRest zamierza wydać w przyszłym roku na inwestycje około 350 mln zł. Planuje otworzyć około 80 restauracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i...

Share
d3psgfa

15.11. Warszawa (PAP) - Grupa AmRest zamierza wydać w przyszłym roku na inwestycje około 350 mln zł. Planuje otworzyć około 80 restauracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Planuje także międzynarodową ekspansję Restauravii - poinformowali podczas telekonferencji przedstawiciele spółki.

"Zakładamy, że w przyszłym roku otworzymy w Europie Środkowo-Wschodniej i w Rosji mniej więcej tyle samo restauracji co w tym roku, około 80. Jeżeli zaś chodzi o Restauravię, to planujemy około 15 restauracji własnych i we franczyzie. Planujemy także ekspansję międzynarodową tej sieci, na to też mamy środki" - powiedział Mark Chandler, członek zarządu AmRestu.

"Jesteśmy pewni naszego planu otwarć, mamy podpisanych już wiele umów na lokalizacje" - dodał.

d3psgfa

Przedstawiciele spółki poinformowali, że Restauravia, która prowadzi w Hiszpanii m.in. restauracje casual dining z kuchnią włoską La Tagliatella, może w przyszłym roku rozpocząć dynamiczną ekspansję na inne rynki.

"W przyszłym roku chcemy wejść z tą marką na wiele nowych rynków, planujemy międzynarodową ekspansję na rynki wschodzące. Interesujemy się m.in. Indiami i Chinami" - powiedział Henry McGovern, przewodniczący rady nadzorczej AmRest.

Pytany o planowaną wartość nakładów inwestycyjnych w 2012 roku, Chandler odpowiedział:

"Myślimy o kwocie trochę większej niż to co zamierzamy wydać w tym roku, około 350 mln zł".

d3psgfa

"To dotyczy otwarć na wszystkich rynkach, łącznie z renowacjami" - dodał.

Od początku tego roku AmRest otworzył 72 nowe restauracje, z czego 56 w CEE i Rosji. Do końca roku zamierza otworzyć na tych rynkach 17 kolejnych restauracji.

Na koniec września 2011 r. grupa AmRest prowadziła łącznie 657 restauracji.

Po trzech kwartałach AmRest ma 50,6 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, 86,2 mln zł EBIT przy przychodach na poziomie 1,842 mld zł. W analogicznym okresie 2010 roku spółka miała 29,7 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, 53,6 mln zł EBIT przy przychodach na poziomie prawie 1,52 mld zł.

d3psgfa

W samym trzecim kwartale zysk netto grupy AmRest, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł do 27,3 mln zł z 5,8 mln zł rok wcześniej. Zysk okazał się znacznie wyższy od konsensusu na poziomie 17,2 mln zł.

Zysk operacyjny grupy wyniósł w III kwartale 42,2 mln zł wobec 15,5 mln zł przed rokiem i był o ponad 24 proc. wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 34 mln zł. EBITDA spółki wzrosła do 86,1 mln zł z 41,8 mln zł rok wcześniej i była także znacznie powyżej konsensusu na poziomie 70,7 mln zł.

Przychody grupy wzrosły w III kwartale do 701,5 mln zł z 523 mln zł rok wcześniej. Konsensus PAP zakładał przychody na poziomie 680,3 mln zł

"To był dla nas wyjątkowo dobry kwartał. Wykazaliśmy poprawę na wszystkich poziomach rachunku, na wszystkich rynkach" - powiedział Piotr Boliński, członek zarządu ds. finansowych.

d3psgfa

Sprzedaż w Rosji wzrosła w III kwartale o 30,4 proc. rdr, a w Europie Środkowo-Wschodniej o 15,8 proc. rdr. W USA przychody w trzecim kwartale 2011 były stabilne rok do roku. Sprzedaż w przeliczeniu na złotówki spadła o 5,6 proc. rdr z powodu mocniejszego kursu złotówki do dolara amerykańskiego.

"Korzystamy ze zwiększonej skali, dywersyfikacji geograficznej. W czwartym kwartale i przyszłym roku oczekujemy kontynuacji wzrostów" - powiedział McGovern.(PAP)

pel/ ana/

d3psgfa

Podziel się opinią

Share
d3psgfa
d3psgfa